Stracił stanowisko wrocławski komendant wojewódzki i jego zastępca, poleciał komendant miejski. Specjalny zespół powołany na polecenie ministra spraw wewnętrznych ma ustalić, dlaczego 25-letni Igor Stachowiak zmarł po brutalnym przesłuchaniu na komisariacie w stolicy Dolnego Śląska.

Rodzina i znajomi zmarłego Igora pod wrocławskim komisariatem, 2016 r. Czy doczekają się sprawiedliwości? / http://bezkarnoscpolicji.info/

Mariusz Błaszczak osobiście zdecydował również, że z mundurem pożegna się funkcjonariusz, który prowadził przesłuchanie mężczyzny. Niemal równo rok temu policja we Wrocławiu zatrzymała 25-latka, bo wydawał się podobny do osoby poszukiwanej. Mężczyznę zakuto w kajdanki, obezwładniono, a następnie poddano agresywnemu przesłuchaniu przy użyciu paralizatora, wprost w policyjnej toalecie. Igor Stachowiak zmarł po kilku godzinach na komisariacie.

O sprawie znowu zrobiło się głośno, gdy TVN24 ujawniła wideo z paralizatora, którego użyto w stosunku do zatrzymanego. W ten sposób opinia publiczna dowiedziała się, że 25-latem był rażony kilka razy, w pewnym momencie przestał oddychać. Nagrani policjanci zastanawiają się na filmie, czy mężczyzna zmarł śmiercią naturalną. „No właśnie chyba nie” – stwierdza jeden. Teraz przebieg wydarzeń bada Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Już teraz jednak wiadomo, że nie pozostanie na stanowisku ani Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, ani jego zastępca, ani Komendant Miejski. Rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka na konferencji prasowej przepraszał za „sceny, które zostały nagrane”. – Na coś takiego nie ma przyzwolenia – zapewniał.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Grzegorz Przemyk zginął nie za działalność opozycyjną tylko za to że nie zgodził się na wylegitymowanie. Wówczas pan kiszczak przekonywał ze milicja działała zgodnie z prawem. W państwie pis Igor dał się wylegitymowac i też został zakatowany, a pan ziobro też mówi że policja działała zgodnie z prawem.

  2. „Funkcjonariusz”, który popełnił morderstwo „na służbie” powinien wisieć. Dla nich zrobiłbym wyjątek w humanitaryzmie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Afgański ruch oporu u bram największych miast, gwałtowne walki

Wojska afgańskich kolaborantów okupacji USA-NATO przeżywają ciężkie chwile. Narodowa koali…