Trump w otoczeniu wiernych wyborców / fot. Wikimedia Commons

Idee Hitlera nie zginęły razem z ich twórcą. Mają się świetnie w USA, wśród wyborców Partii Republikańskiej.

Trump w otoczeniu wiernych wyborców / fot. Wikimedia Commons
Trump w otoczeniu wiernych wyborców / fot. Wikimedia Commons

Donald Trump, najbardziej prawdopodobny kandydat Republikanów w najbliższych wyborach prezydenckich, startuje pod hasłem „Uczyńmy Amerykę znowu wielką”. Drogą do osiągnięcia tego szczytnego celu ma być m.in. wprowadzenie rejestru muzułmanów i wymuszenie na nich noszenia specjalnych oznaczeń. Okazuje się, że wyborcy Trumpa marzą nie tylko o stygmatyzowaniu wyznawców islamu. Nie mają także niczego przeciwko potraktowaniu w analogiczny sposób Żydów.

Dziennikarz „Daily News”, Jonathan Klepper, udał się na wiec wyborców Donalda Trumpa, by przeprowadzić eksperyment i sprawdzić, jakie hasła wyborcze zniechęciłyby ich do oddania głosu na multimilionera. Okazało się, że fanów Trumpa nie zniechęcają ani hasła antymuzułmańskie, ani propozycja rejestrowania Żydów. Można tylko się domyślać, że zapewne poparliby również kolejne antyżydowskie (w tym wypadku także antymuzułmańskie) praktyki testowane w III Rzeszy.

Wyborcy republikańscy uważają również, że większość imigrantów z Meksyku to przestępcy. Ich nie należy rejestrować, tylko z miejsca wyrzucać tam, skąd przybyli. A w sondażu Public Policy Polling 30 proc. zwolenników tej partii opowiedziała się za zbombardowaniem Agrabah. Zasugerowani bliskowschodniobrzmiącą nazwą, wietrząc terrorystów, nie zauważyli, że chodzi o fikcyjne miasto z disneyowskiej kreskówki o Aladynie.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „Idee Hitlera nie zginęły razem z ich twórcą.”

    Co za manipulator to napisał? Powinien iść się leczyć do psychiatryka, a nie newsy pisać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Większość Ukraińców opowiada się za zastąpieniem prezydenta Zełenskiego szefem parlamentu

Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS) przeprowadził ogólnoukraińskie badanie …