Amerykańska organizacja Freedom House wyraziła „krytkę” i „zaniepokojenie” wdrożeniem w Polsce sprzyjającego służbom specjalnym i policji prawa. Można powiedzieć, że konkurs na hipokrytę roku 2016 został rozstrzygnięty.

Chodzi o ustawę przyjętą przez Sejm 10 czerwca. Jej przepisy przewidują takie działania jak blokowanie treści w internecie i możliwość wprowadzania zakazu zgromadzeń publicznych, czy dostęp ABW do informacji objętych tajemnicą bankową i wszelkich danych gromadzonych w bazach państwowych instytucji. 14 czerwca późnym wieczorem senackie komisje zarekomendowały przyjęcie projektu bez poprawek.

Na tym własnie etapie uaktywnikła się amerykańska organizacja Freedom House, która negatywnie oceniła nowe „antyterrorystyczne” rozwiązania legislacyjne. Żenującym wydaje się, iż amerykańskie instytucje dają sobie moralny i polityczny mandat do pouczania kogokolwiek w materii przepisów ograniczających swobody obywatelskie lub dopuszczających nieograniczoną niemal inwigilację. Nie kto inny, jak USA są właśnie matecznikiem tego rodzaju patologicznych praktyk, a o ich skali świat powiadomił Edward Snowden. Warto przypomnieć, że znalazł on schronienie przed prześladowaniami ze strony amerykańskich władz w Rosji, której prezydent uznawany jest w Polsce powszechnie za wampira.

Prawdziwą bezeczelnością jest też fakt, iż to właśnie Freedom House wystąpiła z taką krytyką. FH jest kwintesencją amerykańskiej polityki demokratyzowania przez bomby i okupacje. Wokół siebie tworzy nimb zbioru ludzi zatroskanych prawami człowieka i zawsze wszczyna lament w sprawie państwa lub rządu, w stronę którego obraca się celownik amerykańskiej geopolityki. Szefem tej „pozarządówki” był do niedawana Jamess Woosley, były dyrektor CIA, zaś ponad 1/3 funduszy, którymi posługuje się FH pochodzą albo bezpośrednio od Departamentu Stanu, albo z puli Narodowgo Funduszu na Rzecz Demokracji. Innymi słowy – Freedom House jest agendą oficjalnego Waszyngtonu.

„Nadawanie służbom specjalnym nieograniczonych uprawnień do walki z terroryzmem, kosztem prywatności i wolności obywatela, oznacza wyraźne nadużywanie władzy przez rząd” czytamy w komunikacie prasowym Freedom House.

To prawda, wdrażanie amerykańskich rozwiązań, nawet jeśli są dobrowolnie importowane, nigdy nie przynosi dobry skutków. Najnowsza historia udowodniła to wielokrotnie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. A ich wojskowy natowski kontyngent będzie bronił Polski i jej tajniaków przed Rosją, w której mieszka Snowden bo m.in. Sikorski nie chciał go przyjąć w Polsce.

  2. Przeciez to Kaczyński wprowadza tu łamiąc prawa swoją dyktaturę a nie amerykanie, jak zrobi na twardo oskarżycie za to eskimosów?

    1. I dlatego jestem za tym, aby wrócił system pałowania PeOwców, tak jak kiedyś lało się po mordzie, fryzjerów, kelnerów, portierów i to było bardzo pozytywne, bo bydła niecywilizowanego nie da się argumentami naprostować, tylko przemocą, aby KODziarze ze wsi nie wylewali jadu z chorych ryjów. To było dobre bo chamowało PeOwca w drgawkach konwulsyjnych nienawiści i to trzeba przywrócić, bo PeOwca nie udało się cywilzować, i szpicrutą przez ryja tak jak mojego dziadka, mego papcia i mnie bili gdy jeszcze na marsze KODu chodziłem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…