Wszystko wskazuje na to, że główną zasadą etyczną, wyznaczającą kierunek działań resortu sprawiedliwości w rządzie PiS, będzie zemsta. Tym razem ministerstwo postanowiło poszczuć społeczeństwo na obywateli skazanych za pedofilię. Ich dane osobowe mają zostać udostępnione w sieci.

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości / flickr.com
Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości / flickr.com

Po zapowiedzi wprowadzenia niehumanitarnych zmian w systemie więziennictwa, zakładających kierowanie osadzonych do prac przymusowych i odebranie im prawa do spotkań w tzw. „celach miłości”, Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało kolejny projekt obliczony na wywołanie emocji prymitywnego rewanżyzmu społecznego. Resort kierowany przez dwóch polityków Solidarnej Polski – Patryka Jakiego i Zbigniewa Ziobrę, ogłosił, że ze zamierza stworzyć rejestr danych osób, które w przeszłości popełniły przestępstwa związane z przemocą seksualną wobec dzieci. – Każdy obywatel jest w stanie sprawdzić, gdzie taki pedofil przebywa. Doświadczenie innych państw pokazuje, że jest to system skuteczny i poprawia bezpieczeństwo – zachwalał na antenie Polskiego Radia swój pomysł wiceminister Patryk Jaki.

Z zapowiedzi prawicowych polityków wynika, że już niebawem każdy chętny obywatel będzie mógł udać się pod miejsce zamieszkania pedofila, by w dowolny sposób wymierzyć sprawiedliwość. Ziobro podczas występu na konferencji prasowej z premier Beatą Szydło, oświadczył, że „od ochrony danych ważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci”. Minister dodał również, że do  korzystania z rejestru będą zobligowani szefowie instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi i edukacją. Ich obowiązkiem będzie sprawdzić w rejestrze, czy osoba starająca się o pracę w takiej placówce nie była w przeszłości skazania za przestępstwa pedofilskie.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że projekt stworzenia rejestru nie jest podyktowany troską o polskie dzieci, lecz zamiarem przekierowania gniewu społecznego na łatwy cel. Pedofilia, według powszechnej wiedzy naukowej, jest zaburzeniem popędu seksualnego, a więc problemem medycznym. Osoby cierpiące na taką dysfunkcję powinny być poddawane leczeniu. Ministerstwo Sprawiedliwości tymczasem z typową dla neokonserwatystów niechęcią do pogłębionej analizy problemów społecznych chce pedofilów stygmatyzować i kryminalizować. Najdobitniej świadczą o tym słowa wiceministra Jakiego: „Chcemy zmienić liberalny sposób myślenia w tym zakresie”.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Czy publiczne piętnowanie pedofili jest w ogóle złe, czy tylko wtedy gdy nie dotyczy duchownych?

 2. „Trudno oprzeć się wrażeniu, że projekt stworzenia rejestru nie jest podyktowany troską o polskie dzieci, lecz zamiarem przekierowania gniewu społecznego na łatwy cel.” trudno to oprzeć się wrażeniu że ktoś tu atakuje przeciwnika dla samego atakowania naginając przy tym rzeczywistość. Zmiany w więziennictwie to zły pomysł ale rejestr to faktycznie rozwiązanie stosowane w wielu innych krajach z kolebką demokracji włącznie. „Pedofilia, według powszechnej wiedzy naukowej, jest zaburzeniem popędu seksualnego, a więc problemem medycznym.” ten „problem medyczny” aktualnie jest nieuleczalny a wskaźnik recydywy wśród tego typu przestępców jest wręcz zatrważający. „Ministerstwo Sprawiedliwości tymczasem z typową dla neokonserwatystów niechęcią do pogłębionej analizy problemów społecznych chce pedofilów stygmatyzować i kryminalizować.” to zdanie wydrukuje sobie tylko po to aby spuścić je w kiblu – idąc jego tropem można powiedzieć że Lewica w typowy dla siebie sposób traci resztki wiarygodności. Smutne.

  1. „rozwiązanie stosowane w wielu innych krajach z kolebką demokracji włącznie” – czyli w Grecji… „Lewica w typowy dla siebie sposób traci resztki wiarygodności” – dlatego, że walczy o równość wobec prawa i jest przeciwna stygmatyzowaniu ludzi?

  2. „pierdol Barbie aż sie zgarbi” uroczy, merytoryczny i nieagresywny nick. Każdy rodzić zapewne doceni tą cenną i szlachetną walkę. Tym bardziej że nie ma na głowie żadnych innych problemów związanych z zaspokojeniem podstawowych potrzeb swojej rodziny. Oczywiście zaproponowane rozwiązanie ma jeszcze ten minus że czerpie z doświadczeń krajów które można spokojnie określić jako faszystowskie dyktatury takie jak Stany Zjednoczone.

  3. Co ty znowu tu bredzisz pedofilia jest wyleczalna. Na zachodzie bardzo wysoki wyrok dostajesz i po wyroku leczenie psychiatryczne a w USA można wyłapać nawet dożywocie, bo tam ostro karają. W polsce pedofila jest raczej legalna, księża wyroki w zawieszeniu dostają, albo politycy z pisu bronią zboka. Atakowana jest edukacja seksualna, bo wiesz co by się stało gdyby dzieci w polsce się dowiedzieły, że to nie ciało Chrystusa tylko penis księdza wpychał proboszcz do buzi? Pedofil manipuluje dzieckiem i dlatego tak się boją edukacji, która jest najlepszą ochroną i jednocześnie profilaktyką zboczeń, bo nikt nie rodzi się zbokiem, zbokiem się stajesz, gdy kultura jest rygorystyczna do seksu, patrz na islam jak gwałcą.

  4. @glob PRL, kościół i obrażanie elektoratu PiS to najwyraźniej twoja mantra która próbujesz podciągnąć pod każdy nadarzający artykuł. Czasem się wstrzelisz a czasem wychodzi to komicznie. Pedofilia jest uleczalna – proszę link do wiarygodnego źródła? bo ktoś mniej oświecony mógłby wysunąć dzięki temu wniosek że homoseksualizm też jest uleczalny. Wobec prawa wszyscy powinni być równi bez względu czy mają koloratki czy nie. Ja wychowując dzieci chce mieć informację o potencjalnym zagrożeniu i nie po to aby kokoś kamieniować, prześladować, stygmatyzować tylko aby mieć wybór (np. w jakiej okolicy kupie mieszkanie) i świadomość grożących zagrożeń. Dzieci o tym jakie zachowania wobec nich są akceptowalne a jakie nie powinni uczyć rodzice a nie szkolne wychowanie seksualne.

  5. Homoseksualizm jest wrodzony. Dlatego nie jest zboczeniem, bo tworzy go natura i jest niezbędny do trwania gatunku, w taki sposób że różnorodność chroni gatunek przed wyginięciem, tym samym natura obdarza zwalczających ten ważny twór, zaburzeniami, jakby ich wykłuczała. Te zaburzenia jak homofobia powstają z własnych zachamowań seksualnych.
   Zboczenia nie są wrodzone tworzą się na drodze wychowania. Tak więc pedofilia bierze się z zatrzymania procesu dojrzewania seksualnego, przez rygor naprzykład religijny, dlatego ich ciągnie do dzieci a nienawidzą kobiet ( stosy), im kultura bardziej represyjna do ciała, tym zboczeń więcej i zaburzeń psychicznych. Przykładowo to co kler ma do powiedzenia na temat seksu nauka nazywa dewiacją. Cała ta ” filozofia” jest zboczona przez celibat i sam przecież widzisz że ludzie tych bredni nie słuchają, a ci co słuchają, następnie wydają kasę na leczenie, bo przekaz kleru rujnuje związki.

   Prawidłowość jest prosta to co ci w głowie namiesza wychowanie da się odmieszać, dlatego pedofili się leczy wystarczy wpisać w google. To co stworzy natura jest niewyleczalne, no nie da się wyleczyć że masz oczy, więc homo nie da się wyleczyć bo jest naturalne.

   Ja piszę prawdę o tej skrajnie antypolskiej seksie Pis, to nawet nie jest partia i dawno powinna zostać zdelegalizowana za łamanie prawa, tylko platforma jajec to nigdy nie miała zająć się tą patologią.

  6. A i jeszcze jedno czego ty chcesz nauczyć dzieci jak o podstawach pojęcia nie masz. ? Gimnazjalista z kraju zachodniego by osiwiał na temat głupot coś ty powypisywał i pierwsze co by zauważył, to utopijny mechanizm za którym kryje się robienie z seksu tabu, czyli rodzice niech uczą, czyli jak matematyki mają rodzice po zawodówce nauczyć? Nie jest dziwne że nabierasz na propagandy Ziobrów jak widzimy myślenie życzeniowe a nie logiczne, czyli przyczyna -skutek. Gdyż jak polskiego nauczy rodzina która książek nie czyta a poziom zrozumienia jest taki że instrukcja pralki to już kosmos.? To jest myślenie życzeniowe. Za to racjonalnie myśląc, kryje się pod tym pragnienie unikania o seksie wogóle mówienia, bo jak nie chce się o tym publicznie mówić tym bardziej prywatnie, bo jest spychany i mamy tabu i katastrofa wtenczas następuje. Choroby weneryczne też chcesz leczyć brakiem wiedzy czy lepiej aby dzieci miały wiedzę jak się zabezpieczyć?

 3. Obłudne bydło, bo to już wymyślali 10 lat temu, tylko jak ktoś wstał na takiej konferencji i zapytał a kościół, to wpadali w szał nienawiści. Na zachodzie podają że afery kleru idą już w 5 milonów zgwałceń i afera goni aferę, bo każdy przytomny zdaje sobie sprawę, że z braku baby to im kuku na muniu odbija. U nas w Polsce nie ma słowa o tym największym zagrożeniu dla dzieci, a taki Piotrowicz broniąc księdza z Tylawy opowiada, że wsadzanie ręki dzieciom w majtki to bioenergoterapia. Najlepsza ochrona to edukacja seksualna, po prostu w prosty sposób przekazuje się dzieciom czego dorośli nie powinni robić i jak one reagować, a tego panicznie boi się kler, bo młodzi liżąc pianę z kolan, lepiej aby nie wiedzieli że byli molestowani seksualnie, a ksiądz realizował potrzeby erotyczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…