Niemiecka policja poinformowała, że aresztowała grupę kilkunastu członków prawicowej komórki terrorystycznej, która planowała ataki muzułmanów i osoby ubiegające się o azyl. Społeczność islamska prosi o zwiększenie policyjnej ochrony meczetów oraz miejsc, w których spotykają się muzułmanie.

Wszystko wskazuje na to, że tragedia, która rozegrała się niespełna rok temu w nowozelandzkim Christchurch, miała się wydarzyć również w Niemczech. Było piątkowe popołudnie 15 marca 2019 roku, kiedy australijski ekstremista Brenton Tarrant, wyznawca dziwacznych teorii spiskowych i dążący to supremacji białej rasy, otworzył ogień do osób modlących się w meczecie Masdżid Al-Nur oraz Masdżid Linwood w Christchruch. Zabił w sumie 51 osób. Swoją zbrodnię transmitował na żywo w internecie.

Niemieckiej policji udało się zapobiec podobnemu dramatowi. Wykryła i aresztowała grupę kilkunastu ekstremistów, którzy, jak podano, planowali ataki na polityków, osoby ubiegające się o azyl i muzułmanów.

Społeczność muzułmańska w Niemczech czuje się coraz bardziej zagrożona. Według Turecko-Islamskiego Związku Spraw Religijnych (DITIB), najważniejszej organizacji muzułmańskiej w RFN, każdego roku rejestrowanych jest około 100 ataków na meczety. W ostatnich tygodniach administracje meczetów w Unna, Hagen, Essen i Bielefeld otrzymały e-maile, w których grożono atakami bombowymi.

Centralna Rada Muzułmanów w Niemczech, DITIB i Islamska Wspólnota „Pogląd Narodowy“ (IGMG) od wielu miesięcy wzywają niemieckie władze do wypracowania całościowego planu zagwarantowania bezpieczeństwa reprezentowanym przez nie społecznościom. Podkreślają, że państwo ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom, do których należą również muzułmanie.

Zdaniem DITIB milczenie większości polityków i obywateli w kwestii ataków na muzułmanów można uznać za ich ciche przyzwolenie ich eskalację.

Rzecznik kanclerz rządu Angeli Merkel, Steffen Seibert, przyznał wczoraj, że „zadaniem państwa i oczywiście rządu jest ochrona swobód religijnych, bez względu na to, jakiej one religii dotyczą”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Ziomal, Skorpion, jesteście strasznie zacofani! Muzułmanie spełniają albowiem b. pożyteczną rolę: przywracają poczucie narodowe Niemcom, Francuzom i innym Jewropiejcom;)

  1. @Lubat!
   Nie myśl że nie zauważyłem…
   Już trzy rodziny Polsko-Włoskie nawiały z Italii do Bolandy… bo tu można wieczorem na ulicę wyjść a w Mediolanie czy Neapolu – już ni cholery! Dzieciaki chodzą do polskich szkół, rodzice bez trudu znaleźli nieźle płatną pracę – słowem nie jest u nas tak źle jak się niewtórym ,,lewicowcom” wydaje. Jeżeli chodzi o przestępczość – w tym na tle seksualnym – Polska jest oazą spokoju w porównaniu z większością Europy.

  2. Masz kolego 100% racji, słuszna uwaga.
   Pozdrawiam.
   Ps. A są jeszcze jacyś Niemcy czy Francuzi z dziada pradziada?

  3. @Skorpion13
   „Jeżeli chodzi o przestępczość – w tym na tle seksualnym – Polska jest oazą spokoju w porównaniu z większością Europy.”

   Miejsce akcji: Krakowski Kazimierz w czasie Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Wypowiada się w Polskim Radio francuski Żyd, który przyjechał na tę imprezę: „Gdyby u nas we Francji odbywała się taka impreza, to musiałoby ją ochraniać kilkuset mocno uzbrojonych policjantów mundurowych i tajnych. A tu są niewidoczni”. Dodam, że tę wypowiedź słyszałem kilka lat temu, jeszcze przed Merkel’owskim „Wir schaffen das”.

 2. Sorry ale po przeczytaniu tych bzdur mam już 100% pewność, że Bojan kretynem jest — saudyjscy imamowie głoszący „miłość bliżniego” w hamburskich czy berlińskich meczetach czują się zagrożeni i proszą o ochronę, hahahahahah!!!!!!! Jedż Bojan do pewnych dzielnic w Berlinie, Brukseli czy Amsterdamu i głoś te swoje głupoty, może nawrócisz wyznawców Allaha na europejskie wartości….
  Jak boga kocham Stanisławski w coraz gorszym stanie psychicznym……..

  Masz tu Bojan próbkę „bojażni” imamów, cytuję za wielce pro imigrancką Wyborczą:

  „Imamowie z Danii namawiają do zabijania i przestępstw.
  Wg TV4 w ośmiu meczetach namawiano m.in. do kamienowania kobiet.
  Abu Bilal Ismail, imam z duńskiego Aaarhaus namawiał wiernych m.in. do bicia dzieci, które odmawiają modlitwy i do kamienowania kobiet za cudzołóstwo. Dziennikarze telewizji TV2 nagrali wystąpienie duchownego w meczecie Grimhoj.
  Jeśli zamężna albo rozwiedziona kobieta dopuści się cudzołóstwa, a nie jest dziewicą, powinniście ją ukamienować – instruuje imam na nagraniu. Namawia również do zabijania osób, które porzuciły islam.
  Ten sam imam w 2014 roku nawoływał w trakcie nabożeństwa do zabijania Żydów. – Zabijacie ich do ostatniego. Niech cierpią – grzmiał z mównicy. Poparł również działania ISIS i wprowadzenia szariatu. Jak twierdzą dziennikarze, około 22 ze 100 duńskich rekrutów, którzy wyjechali do Państwa Islamskiego, uczęszczało tam wcześniej na modlitwy.
  Na tym jednak historia meczetu w Aarhaus się nie kończy. Na początku marca dziennikarze TV2 nagrali ukrytą kamerą gościnne wystąpienie imama z Kopenhagi, który namawia wiernych do bicia dzieci. – Drżyjcie przed Allahem, bracia i siostry. Uczcie swoje dzieci, że trzeba się modlić. Mają taki obowiązek od siódmego roku życia. A jeśli mają więcej niż dziesięć lat i odmawiają, egzekwujcie modlitwę biciem – naucza kopenhaski imam.
  W serialu TV2 pokazano łącznie osiem meczetów, w których namawia się muzułmanów do przestępstw, takich jak kamienowanie, kary cielesne czy bigamia…..”

  Wpisz sobie Bojan w wuja gugla frazę „radykalni imamowie w europie”, zarezerwuj kilkanaście godzin aby to obejrzeć i podziwiaj……………

  1. Nic dodać, nic ująć Zomuś! Niestety od czasu gdy Saudowie zaczęli używać religii w interesach i bezczelnie wymuszać przyjmowanie wychowanych u nich imamów jako kaznodziejów w UE – poziom radykalizacji muzułmańskiej mniejszości cholernie wzrósł. (W porównaniu do połowy lat 70 ub wieku.) Dziś te same problemy z ortodoksami pojawiają się dosłownie wszędzie. (Nawet w moim rodzinnym kiszłaku obserwowałem sobie ostatnio grupkę muzułmanów trykających z dyni w dywaniki rozłożone w parku.) chyba była to modlitwa wieczorna, bo słońce już schowało się za linią horyzontu. Jeżeli przybędzie ich więcej – zacznie się okupacja jakichś placów miejskich – gwarantuję, że dojdzie do zdrowej zadymy z kibicami Legii. I znowu będzie na polskich radykałów, choć nie oni będą przyczyną bójki.

  2. Ad. Skorpion
   Masochizm tzw. lewicy występujący wobec bractwa spod znaku Allaha nie przestaje mnie zadziwiać — wszak owe bractwo gdy dorwie się do władzy w którymś z europejskich państw (a to nastąpi bardzo szybko dzięki „macicom” ich kobiet) to pierwsze co zrobią to uwalą to co Bojan i jemu podobni maja na sztandarach.
   Bojan dziwi się radykalizacji ludzi na zachodzie a nie przyjmuje do wiadomości, że „wqrw” społeczeństwa nie wziął się znikąd, „nazapraszono” ludzi o odmiennych poglądach, sposobie życia i bycia a ci ludzie miast przyjąć z wdzięcznością to co zaoferowało im zachodnie społeczeństwo wprowadzają swoje CHORE do bólu zwyczaje, miast się asymilować wolą tworzyć getta i jeszcze wrzeszczą „NASZA RACJA JEST NAJMOJSZA!”
   Dziwne, że mając u siebie największą mniejszość muzułmańską na świecie Putin jakoś nie ma z nimi problemu, nie ma w Rosji aranżowanych małżeństw małolatów, nie ma kiwania się w parkach na dywanikach, nie ma zabójstw honorowych, nie ma radykalnych kazań itd. dziwne co nie? Ja wiem dlaczego ale Bojan i jemu podobnie nie wiedzą i ta niewiedza ich kiedyś zabije.
   Pozdrawiam.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Portal Strajk rozpoczął współpracę z portalem „Fakty i Analizy”

Miło nam poinformować, że Portal Strajk z początkiem grudnia rozpoczął stałą współpracę z …