Syn prezydenta USA wdał się na Twitterze w przepychankę słowną, mającą zdyskredytować burmistrza Londynu, którzy rzekomo w obliczu ataku zachował się lekceważąco.

„Ataki terrorystyczne są częścią życia w wielkim mieście, powiedział burmistrz Londynu Sadiq Khan” – tak napisał na Twitterze Donald Trump Junior i dodał „Chyba sobie żartujesz”. Zamieścił też link do materiału źródłowego z „The Independent”, zawierającego tę wypowiedź Khana.

Akcja Trumpa Juniora wywołała natychmiastową reakcję – brytyjscy dziennikarze zaczęli szybko prostować słowa burmistrza, który powiedział ni mniej ni więcej to, że mieszkańcy dużych miast powinni zdawać sobie sprawę z takiej możliwości i być przygotowani na to, że mogą paść ofiarą terrorystów, zaś służby powinny być zawsze czujne i w pełnej gotowości.

Poseł Partii Pracy Wes Streeting oskarżył Trumoa Juniora, że „wykorzystuje atak na Londyn dla własnych politycznych korzyści”, w obronie burmistrza stanął też dziennikarz telewizyjny Ciaran Jenkins, który upewniał się, czy Trump Junior na pewno wie, jaki materiał zalinkował. Jednak sam Trump Jr. odmówił komentarza.

Khan pozostał wyjątkowo opanowany w obliczu wczorajszego ataku, którego obecny bilans to 5 zabitych i 40 rannych. W oświadczeniu telewizyjnym zapewnił, że londyńczycy nie dadzą się zastraszyć i w obliczu tragedii pozostaną zjednoczeni. W podobnym tonie wypowiadała się zresztą szefowa brytyjskiego MSZ Amber Rudd oraz sama Theresa May. Khan jednak, znany ze swojego otwartego podejścia i gościnności wobec napływających imigrantów, może wkrótce stać się celem miejscowych konserwatystów, nie tylko Trumpa Juniora na drugiej półkuli.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Deweloper odpowiada Śpiewakowi: mieszkanie mniejsze od celi jest spoko, bo tak chce rynek

Właściciel firmy deweloperskiej, która oferuje w Koszalinie na wynajem mieszkanie wielkośc…