Komitet Obrony Demokracji za tydzień zorganizuje kolejne demonstracje. Tym razem będzie protestować przeciwko założeniom nowej ustawy o policji i służbach specjalnych.

www.facebook.com/Komitet Obrony Demokracji
www.facebook.com/Komitet Obrony Demokracji

W sobotę 23 stycznia KOD znów wyjdzie na ulice. Jednak zmieni się dotychczasowa formuła protestów.

– Tym razem idziemy na liczbę protestów. Czyli bardziej tysiąc osób w stu miejscach niż odwrotnie. Chcemy zmienić narrację, że to białe kołnierzyki i lemingi protestują w Warszawie, bo straciły jakieś przywileje – powiedział „Gazecie Wyborczej” Jacek Parol z władz Komitetu.

KOD przygotował również do podpisania petycję „Ręce precz od naszej prywatności!” – przeciwko rozwiązaniom z nowo uchwalonej ustawy, jak mówią organizatorzy protestów, „inwigilacyjnej”. Podpisało ją już 8 tys. obywateli. Można w niej przeczytać: „Nie zgadzamy się z rozwiązaniami, które dają organom ścigania mechanizmy bezpośredniego dostępu, pozyskiwania i przetwarzania naszych danych, w tym informacji o prywatnej korespondencji i aktywności w internecie”.

W stolicy marsz rozpocznie się w samo południe pod budynkiem KPRM, potrwa do 16.00. Nie są jeszcze znane godziny protestów w innych miastach Polski, jednak ciekawostką jest, że w Poznaniu 23 stycznia wyjdą działacze KOD oraz partii Korwin. Ci ostatni nie będą jednak krytykować ustawy, a wyrażą solidarność z kobietami molestowanymi w Koloni przez uchodźców. Ponadto, w kolejną sobotę czyli 30 stycznia zaprotestują tam również Kukizowcy – wspólnie z Anonymous Polska. Ich demonstracja przebiegnie pod hasłem „Acta 2 – wolność w sieci”.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. te pacany „ludzi wolności” niech się odwalą od mojej czy innych wolności bo na dzień dzisiejszy „wolność” oznacza:
  – zadłużenie ca 1 bilion PLN za to „zgodne z konstytucją”
  – bezrobocie ca 2,5 mln za to „zgodne z konstytucją”
  – „na zmywaku” w Londonie ca 2,0 mln za to „zgodne z konstytucją”
  – zdemolowana służba zdrowia za to „zgodnie z konstytucją”
  – edukacja każdego szczebla zdemolowana (to prof. Turski w TVInfo) za to „zgodnie z konstutycją” ( a sam słyszałem jak Sierakowiak narzekał na „naukę”, nie tylko w Polsce ale i EU: a wie co mówi, bo przeszedł „dokształt” na Harvard University),
  – „naród coraz głupszy” (to p. Wanat jak ją wyp..li z RDC za kretyński wpis na fejsbuku” za to „zgodnie z konstytucją”,

  etc, etc. etc.
  Ja rozumiem, że Kaczor ma swoje „miesięcznice” to sektor „copy writerów” (czyli dziennikarstwa) oraz „sztuka” (czyli sektor „reklamowy”) ma swoje miesięcznice. Maleńczuk – jemu marycha lepiej przeżarła mózgownicę niż „psu” (to była ksywa Terleckiego w Krakowie, jak „brał”) – aż napisał, że bojówki będą atakować „kodziarzy”. Aha, największa strata XXI wieku (po utracie prezydenta „wszechczasów”) – PRZEMYSŁAW SALETA „wybrał wolność” w Tajlandii bo Pisiory, etc, etc. Jak się kodziarze pozbierają? Nie wiem.

 2. Moja wolność ma się dokładnie tak samo jak za poprzedniego rządu i prezydenta. Więc może zamiast marznąc KOD-owcy zostaną w domu. Z całego wpisu warto tylko wyłuskać datę 30 stycznia i najbardziej zaskakujących jednocześnie prawdziwie oddolnych obrońców wolności – „Acta 2 – wolność w sieci”.

 3. KOD będzie protestować przeciwko założeniom nowej ustawy o policji i służbach specjalnych.
  KOD u nie było gdy PO nałożyła na Polaków podsłuchy ,inwigilację 2 milionów obywateli a w sytuacji aresztowania na deminstracji areszty wydobywcze trwające bez wyroku miesiącami a nawet …latami
  WTEDY CI KODOWCY siedząc od zawsze na swych urzędach klaskała z nowych narzędzi nakładania kagańca na pysk narodu.
  DZIŚ CI KODOWCY trzęsąc się o swój byt wrzeszczą o demokracji i ratowaniu POLSKI
  PRAWDA JEST JEDNA- KASTA URZĘDNIKÓW WSZYSTKICH OPCJI PRZEBIERA NOGAMI BY ŻYCIE BYŁO PROSTE…dla nich i ich rodzin.
  Polacy mają ciągle pod górę ,wyzysk w pracy ,wysokie opłaty i wynagrodzenia najniższe w UE
  KOD może sobie protestować
  Jeśli lewica (czy jest jeszcze cos takiego w Polsce?) to popiera to właśnie na tych umizgach marnie skończy

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Międzynarodowy Trybunał Karny ogłosił śledztwo w sprawie izraelskich zbrodni wojennych. Rząd Netanjahu wściekły

A jednak! Mimo niebywałych nacisków i sankcji administracji amerykańskiej, jak i nacjonali…