Stowarzyszenie “Otwarte Klatki” zorganizowało wczoraj pod Sejmem demonstrację, rozpoczynającą Tydzień Bez Futra. Towarzyszyć mu będą eventy w całej Polsce.

Protest pod Sejmem RP przeciwko hodowli lisów i jenotów na futra, fot. facebook.com/Otwarte Klatki
Protest pod Sejmem RP przeciwko hodowli lisów i jenotów na futra, fot. facebook.com/Otwarte Klatki

Wczoraj obrońcy praw zwierząt protestowali pod Sejmem. Na razie domagają się zakazu hodowli lisów i jenotów na futra. To pierwszy krok do zakazu prowadzenia przemysłu futrzarskiego w ogóle. W demonstracji wzięła udział m.in. znana weterynarz i miłośniczka zwierząt Dorota Sumińska.

– To jest szczególnie okrutne traktowanie zwierząt, tylko po to, by wyprodukować futro, które w XXI wieku jest zupełnie zbędne – mówił podczas demonstracji Paweł Rawicki z Otwartych Klatek. – Lisy i jenoty są takimi samymi zwierzętami, jak nasze psy: potrzebują dużo ruchu, kopią w ziemi, bawią się, polują, chowają się w norach. Ich naturalna przestrzeń życiowa to około 100 hektarów. Na fermie futrzarskiej mają 1m2 drucianej klatki i nie mają żadnego schronienia. Dla dzikiego zwierzęcia to ogromny stres.

Jednocześnie stowarzyszenie dzięki współpracy z Parlamentarnym Zespołem Przyjaciół Zwierząt, zrzeszającym posłów wszystkich ugrupowań, zorganizowali w Sejmie wystawę wstrząsających zdjęć z polskich ferm futrzarskich. Parlamentarzyści będą mogli oglądać ją przez najbliższy tydzień – Tydzień Bez Futra. Głównym organizatorem wystawy z ramienia Zespołu był poseł Paweł Suski z Platformy Obywatelskiej.

W styczniu 2016 r. Poznański oddział Otwartych Klatek opublikował nakręcone z ukrycia drastyczne materiały dokumentujące okrucieństwo na trzech lisich fermach, czym wstrząsnął opinią publiczną.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. W katolickiej Polsce gdzie z ambon bombarduje się miłosierdziem, hodowla zwierząt na futra powinna być zakazana! Zakazana powinna też być hodowla kur niosek w ciasnych klatkach.
    Ale co się dziwić, urzędowo jest 5 metrów na osobę w lokalu mieszkalnym. To obecnie jest luksus dla bezdomnego w kapitalistycznym „raju”.
    Do refleksji!

  2. A do roboty to nie ma kto, tylko głupoty w głowie. Basta! z tymi ekoterrorystami powinna być.

    1. P@wal. Spier.dalaj spowrotem do swojej dziury z której wypełzłeś.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…