Share Button

Pół tysiąca policjantów wzięło udział w rozbiciu siatki mafijno-kościelnej, która zarabiała miliony na defraudacji unijnych środków przeznaczonych na przyjmowanie migrantów z Afryki.

„Jednego dnia połowa migrantów z obozu dostawała jeść, reszta musiała czekać do jutra. A to, co ci ludzie w końcu dostawali, to żywność przeznaczona dla świń” – tak Nicola Gratteri, prokurator Catanzaro w Kalabrii podsumował istotę „biznesu migracyjnego” w wielkim obozie dla uchodźców/migrantów Isola Capo Rizzuto. Jest tam 1200 miejsc, ale przyjmowano o wiele więcej ludzi, bo każdy „osobodzień” przynosi pieniądze: Unia przeznacza każdego dnia 35 euro na pomoc pojedynczemu migrantowi. Wystarczy ciąć koszty, by z „pomocników” zrobić milionerów.

Oficjalnie obozami dla uchodźców/migrantów na południu Włoch zajmują się stowarzyszenia katolickie, jak „Misericordia” w tym przypadku. Według policji, zlecają one jednak podwykonawstwo ‘Ndranghecie, kalabryjskiemu odpowiednikowi osławionej mafii sycylijskiej, która zarządza obozami za pośrednictwem sieci swych (legalnych) spółek. Policja aresztowała ks. Eduardo Scordio z „Misericorii”, któremu mafia płaciła setki tysięcy euro za „opiekę duchową” nad uchodźcami. W więzieniu znalazł się też wpływowy przewodniczący stowarzyszenia Leonardo Sacco, przyjaciel ministra spraw wewnętrznych Włoch Angelino Alfano. Łącznie fala aresztowań objęła ponad 80 osób, głównie z klanu Arena ‘Ndranghety. Klan Arena zajmuje się m.in. przyjmowaniem migrantów na Lampedusie.

„To tylko wierzchołek góry lodowej” – podsumował akcję policji Raffaele Cantone z włoskiego odpowiednika CBA. O współpracę z mafią są podejrzane też niektóre organizacje pozarządowe, które transportują migrantów spod wybrzeży libijskich do Włoch.

Share Button

6 komentarzy

 1. Słowianin Sławmo-mir napisał:

  Tak …Lao Tze….ale naród nie jest tak głupi…85% Polaków „katolików” powie stanowcze „nie” …nie dla szubrawców i gwałcicieli, nie dla morderców i terroru…co do KK..zawsze pisze że to groźna organizacja przestępcza o charakterze mafijnym …tyle w temacie!

 2. Radwanowiec napisał:

  A BLISKA MI OSOBA,OBRAZIŁA SIĘ NA MNIE NA AMEN,za wypowiedzi,że wiara katolicka jest rządzona,przez MAFIĘ BIZNESOWĄ.JAK WIDAĆ CO SIĘ DZIEJE WE WŁOSZECH-BARDZO KATOLICKIM PAŃSTWIE,to od dawna mam rację.
  CHRZEŚCIJAŃSTWO ,TAK KATOLICYZM SPACZONY NIE.STANOWCZE NIE.
  A co do REFERENDUM W SPRAWIE UCHODŹCÓW ,to przy okazji powinno być pytanie,czy chcemy fundusze z UE-ogromne,które biją na głowę inne kraje UE.

 3. Myślę że żarcie dla świń jest jak najbardziej wskazane dla muzułmanów :P

  • tępić debili napisał:

   Nie dziwię się, że w cywilizowanym świecie uznają Polaków za prymitywnych doopków. Tacy jak ty są tego przyczyną.

 4. Mądrale w Polsce podnieśli wrzask, że rząd nie sprowadza imigrantów muzułmańskich do Polski. Bełkoczą coś o miłosierdziu itp. Zapewne chcą powielić doświadczenia z Włoch. Nawet papa Franio namawia do przyjęcia kwoty muzułmanów. Episkopat Polski chce żeby muzułmanów przywozić do Polski samolotami, „żeby sobie nóżek w morzu nie zamoczyli”. Pecunia non olet! Rząd PiS krzyczy nie przyjmiemy muzułmanów! Ciekawe jak długo będą się opierać? Premier RP podpisał Traktat Rzymski, a też były dąsy, że nie podpisze…

  • Lao Tze napisał:

   A czemu by nie poddać pod głosowanie kwestii: czy „przyjmować immigrantów z Bliskiego Wschodu? To w końcu sam naród będzie ponosił póżniej konsekwencje tego wyboru,a nie politycy… Naród powinien koniecznie się wypowiedzieć w tej sprawie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*