Pół tysiąca policjantów wzięło udział w rozbiciu siatki mafijno-kościelnej, która zarabiała miliony na defraudacji unijnych środków przeznaczonych na przyjmowanie migrantów z Afryki.

„Jednego dnia połowa migrantów z obozu dostawała jeść, reszta musiała czekać do jutra. A to, co ci ludzie w końcu dostawali, to żywność przeznaczona dla świń” – tak Nicola Gratteri, prokurator Catanzaro w Kalabrii podsumował istotę „biznesu migracyjnego” w wielkim obozie dla uchodźców/migrantów Isola Capo Rizzuto. Jest tam 1200 miejsc, ale przyjmowano o wiele więcej ludzi, bo każdy „osobodzień” przynosi pieniądze: Unia przeznacza każdego dnia 35 euro na pomoc pojedynczemu migrantowi. Wystarczy ciąć koszty, by z „pomocników” zrobić milionerów.

Oficjalnie obozami dla uchodźców/migrantów na południu Włoch zajmują się stowarzyszenia katolickie, jak „Misericordia” w tym przypadku. Według policji, zlecają one jednak podwykonawstwo ‘Ndranghecie, kalabryjskiemu odpowiednikowi osławionej mafii sycylijskiej, która zarządza obozami za pośrednictwem sieci swych (legalnych) spółek. Policja aresztowała ks. Eduardo Scordio z „Misericorii”, któremu mafia płaciła setki tysięcy euro za „opiekę duchową” nad uchodźcami. W więzieniu znalazł się też wpływowy przewodniczący stowarzyszenia Leonardo Sacco, przyjaciel ministra spraw wewnętrznych Włoch Angelino Alfano. Łącznie fala aresztowań objęła ponad 80 osób, głównie z klanu Arena ‘Ndranghety. Klan Arena zajmuje się m.in. przyjmowaniem migrantów na Lampedusie.

„To tylko wierzchołek góry lodowej” – podsumował akcję policji Raffaele Cantone z włoskiego odpowiednika CBA. O współpracę z mafią są podejrzane też niektóre organizacje pozarządowe, które transportują migrantów spod wybrzeży libijskich do Włoch.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Tak …Lao Tze….ale naród nie jest tak głupi…85% Polaków „katolików” powie stanowcze „nie” …nie dla szubrawców i gwałcicieli, nie dla morderców i terroru…co do KK..zawsze pisze że to groźna organizacja przestępcza o charakterze mafijnym …tyle w temacie!

 2. A BLISKA MI OSOBA,OBRAZIŁA SIĘ NA MNIE NA AMEN,za wypowiedzi,że wiara katolicka jest rządzona,przez MAFIĘ BIZNESOWĄ.JAK WIDAĆ CO SIĘ DZIEJE WE WŁOSZECH-BARDZO KATOLICKIM PAŃSTWIE,to od dawna mam rację.
  CHRZEŚCIJAŃSTWO ,TAK KATOLICYZM SPACZONY NIE.STANOWCZE NIE.
  A co do REFERENDUM W SPRAWIE UCHODŹCÓW ,to przy okazji powinno być pytanie,czy chcemy fundusze z UE-ogromne,które biją na głowę inne kraje UE.

  1. Nie dziwię się, że w cywilizowanym świecie uznają Polaków za prymitywnych doopków. Tacy jak ty są tego przyczyną.

 3. Mądrale w Polsce podnieśli wrzask, że rząd nie sprowadza imigrantów muzułmańskich do Polski. Bełkoczą coś o miłosierdziu itp. Zapewne chcą powielić doświadczenia z Włoch. Nawet papa Franio namawia do przyjęcia kwoty muzułmanów. Episkopat Polski chce żeby muzułmanów przywozić do Polski samolotami, „żeby sobie nóżek w morzu nie zamoczyli”. Pecunia non olet! Rząd PiS krzyczy nie przyjmiemy muzułmanów! Ciekawe jak długo będą się opierać? Premier RP podpisał Traktat Rzymski, a też były dąsy, że nie podpisze…

  1. A czemu by nie poddać pod głosowanie kwestii: czy „przyjmować immigrantów z Bliskiego Wschodu? To w końcu sam naród będzie ponosił póżniej konsekwencje tego wyboru,a nie politycy… Naród powinien koniecznie się wypowiedzieć w tej sprawie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…