– Czas skończyć z policyjną przemocą na francuskich ulicach – apel tej treści wręczyli konsulowi honorowemu Francji we Wrocławiu działacze i działaczki Społecznego Forum Wymiany Myśli. Wyrazili solidarność z uczestnikami ruchu Żółtych Kamizelek.

W apelu złożonym w sekretariacie konsula Richarda Kepinskiego aktywiści i aktywistki Społecznego Forum Wymiany Myśli przypominają, że od początku protestów we Francji ponad 2000 osób odniosło rany, gdy policja rozpędzała zgromadzenia. Prawie 200 osób zostało ciężko poszkodowanych, straciło np. rękę czy oko. Do tego ok. 1500 osób czeka na procesy w trybie uproszczonym.

Władze francuskie nie traktują poważnie kluczowych postulatów Żółtych Kamizelek. Prezydent Emmanuel Macron, portretowany przez liberałów jako zbawca demokracji i reformator Europy, wraz ze swoim politycznym zapleczem (najbogatsi i wielka finansjera) dąży do spacyfikowania i „przeczekania” oddolnego ruchu.

Przedstawiciele SFWM wyrazili poparcie dla walczących na ulicach francuskich miast o poprawę warunków życia demonstrantów. Poinformowali również że jest to pierwsza (ale nie ostatnia) inicjatywa Ogólnopolskiego Komitetu Poparcia Żółtych Kamizelek i Solidarności z Represjonowanymi Demonstrantami.

Chętni, by poprzeć deklaracji wspierającej ŻK mogą to zrobić pisząc na adres: spoleczneforumwymianymysli@gmail.com lub do redakcji Portalu Strajk.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Przecież już na początku tej fali protestów pisałem że pójdą na przeczekanie.
    Finansjera w przeciwieństwie do worky poor ma co do garnka włożyć, najwyżej zamknie kilka fabryk i pojedzie wypoczywać na Karaiby czy inne Malediwy… A produkt medialny Maccaron? on nie musi się martwić. Finansjera i burżuazja przemysłowa przy takiej postawie będzie popierać go do upadłego.
    W Paryżu sytuacja doszła do punktu ,,kto-kogo”. Jednak to establishment ma więcej punktów na swoim koncie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rajd ku czci zapomnianych partyzantów

W okolicach Radomska odbył się Rajd Rowerowy Śladami Walk Gwardii Ludowej i Armii Ludowej …