Open top menu

Kukiz’15 chce zabrać pieniądze Państwowej Inspekcji Pracy

Share Button

– Wskazujemy na marnotrawstwo naszych pieniędzy, wydawanych na zupełnie niepotrzebne imprezy – mówił o najnowszym pomyśle swojego klubu poseł Kukiz’15 Jerzy Kozłowski. “Niepotrzebna impreza” to w tym przypadku Państwowa Inspekcja Pracy.

Zmiany poprawią stabilność zatrudnienia na rynku pracy / mpips.gov.pl

W czwartek sejmowa komisja ds. kontroli państwowej rozmawiała o projekcie budżetu PIP na najbliższy rok. Pozytywnie zaopiniowała projekt, który zwiększa budżet tej instytucji, pozwalając na otwarcie przez nią 30 nowych etatów i ośmioprocentową podwyżkę wynagrodzeń. Jako jedyny przeciwko zaproponowanym rozwiązaniom był poseł Krzysztof Sitarski z klubu Kukiz’15. Bezskutecznie zgłaszał on poprawkę obniżającą budżet o ponad 21 mln zł. Nikt jej nie poparł.

Kukizowcy przekonywali, że PIP marnotrawi pieniądze na organizację kosztownych przyjęć i rautów. Zarzucali również inspektorom, że zamiast wykonywać statutowe obowiązki zajmują się “bliżej nieokreśloną działalnością promocyjną”. Według posła Sitarskiego zredukowanie budżetu Państwowej Inspekcji Pracy to “racjonalne wydatkowanie pieniędzy” i walka z patologiami.

Wygląda jednak na to, że w walce z Państwową Inspekcją Pracy Kukiz’15 nie zdobędzie uznania rządzącej ekipy. PiS nieco ponad tydzień temu zapowiadał, że znacząco poszerzy uprawnienia inspektorów. Strzeliłby sobie w stopę, gdyby teraz zgodził się zabrać im pieniądze.

Share Button
Skomentuj artykuł w sieciach społecznościowych lub bezopśrednio na stronach portalu.

2 Comment responses

 1. Avatar
  Styczeń 17, 2016

  No i ? Skoro jej działanie to dzisiaj FIKCJA,a zamiast tego urzędnicy robią sobie potańcówki i rauty za publiczne pieniądze…

  Reply

 2. Avatar
  Styczeń 16, 2016

  ZOO

  Reply

Leave a comment

research paper assistance do my thesis college essay help worcester ma write college essays for money essay writing for kids