Share Button

Ministerstwo Obrony Narodowej dofinansuje 100 milionami złotych budowę Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Powstanie tej niezbędnej każdemu Polakowi instytucji ma się rozpocząć 15 sierpnia.

Coroczne rekonstrukcje bitwy warszawskiej i kościół-pomnik w Ossowie to dla prawicy za mało

Projekt inwestycji radni z Wołomina mają od 2014 r. „Muzeum oprócz prezentacji artefaktów związanych z Bitwą Warszawską i wojną polsko-bolszewicką stawia sobie za cel również moderowanie dyskusji o współczesnym patriotyzmie, podtrzymanie pamięci o roli zwycięstwa 1920 roku dla Europy oraz budowanie w tym kontekście dumy z Polski” – piszą o swoim pomyśle inicjatorzy projektu. Od lat starali się też o sfinansowanie budowy.

Teraz znaleźli uznanie w oczach Antoniego Macierewicza. Radio ZET podało, że Minister Obrony Narodowej zgodził się wesprzeć wołomińskich aktywistów kwotą 100 milionów złotych.
Pomysłodawcy i władze Wołomina są pewni, że muzeum zostanie dokończone na setną rocznicę bitwy, w której wojsko polskie pokonało Armię Czerwoną dowodzoną przez Michaiła Tuchaczewskiego.

Obiekt ma stać w Ossowie, gdzie teraz co roku odbywają się rekonstrukcje historyczne bitwy. Samorządowcy z Wołomina planują uruchomienie w to miejsce stałej linii autobusowej dowożącej tam codziennie setki chętnych do oglądania ekspozycji mieszkańców Wołomina. Bo linia ma połączyć Wołomin z Ossowem właśnie.

Edyta Zbieć, zastępca burmistrza Wołomina, zapowiada też wsparcie finansowe budowy z budżetu samorządu oraz organizowanie zbiórek pieniężnych na ten cel.

Share Button

2 komentarze

  1. Nikt napisał:

    Kolejna cepeliada za nasze pieniądze, a ku chwale kaczyzmu.

  2. sru napisał:

    banda kretynów i psychopatów wydaje kase na bzdety a ludzie pod mostami mieszkaja

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*