„Przemyśl już działa” – poinformowała jedna z „brygad” ONR. I pochwaliła się atakiem na ludzi Komitetu Obrony Demokracji.

https://twitter.com/1934ONR

Wiele wskazuje, że to przed czym przestrzegali politologowie staje się faktem. Rosnący podział w polskim społeczeństwie podsycany przez partię Jarosława Kaczyńskiego doprowadza do sytuacji skrajnych. Wczorajsza zapowiedź przewodniczącego NSZZ „Solidarność” doskonale wpisuje się w ten kierunek. Jednak na słowach już się nie kończy. Motywowana politycznie przemoc staje się zorganizowanym i konsekwentnym działaniem. Pierwsi do tego typu „działania” przyznali się członkowie ONR. Ta skrajnie prawicowa organizacja oficjalnie poinformowała o dokonaniu w Przemyślu ataku na sympatyków Komitetu Obrony Demokracji.

Tak wyglądał tweet pochodzący od ONR Brygada Podlaska:”Przemyśl już działa. Wczoraj zaledwie kilku „nieznanych” sprawców pogoniło kilkudziesięciu szKODników, przy okazji rekwirując im banery”.

Informacji „patriotycznej młodzieży” spod znaku falangi nie potwierdza ani KOD, ani policja. Być może są to zwykłe przechwałki. Pokazują jednak w jakim kierunku zmierza sytuacja polityczna i myślenie skrajnie prawicowych bojówek wspierających politykę rządu.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Presja na samorządy, które przyjęły uchwały anty-LGBT. Chodzi o pieniądze, nie przyzwoitość

Po haniebnych uchwałach anty-LGBT niektórych samorządów Unia Europejska jasno oznajmiła: t…