Dominik Zdort, dziennikarz „Rzeczpospolitej” otrzymał mandat za przechodzenie przez jezdnię w nieprawidłowym miejscu. Zabolała go zarówno sama kara, jego zdaniem niesprawiedliwa, jak i fakt, że został ukarany przez kobietę. Uzewnętrznił więc swoje boleści w seksistowskim felietonie.

Dominik Zdort przeżył boleśnie kontakt z policjantkami / youtube.com
Dominik Zdort przeżył boleśnie kontakt z policjantkami / youtube.com

Redaktor Zdort został przyłapany w momencie łamania przepisów ruchu drogowego podczas powrotu z pracy. Jak sam przyznaje, przechodził przez ulicę w miejscu, w którym nie było pasów. Właśnie wtedy został zatrzymany przez patrol policji i ukarany mandatem. Kara za takie wykroczenie według taryfikatora wynosi 100 zł, co dla redaktora Zdorta nie powinno stanowić szczególnego obciążenia. Wyjątkowo dokuczliwa była dla niego jednak świadomość, ze druczek wypisała funkcjonariuszka.

Na fali oburzenia redaktor Zdort napisał felieton, który następnie został opublikowany w weekendowym wydaniu „Rzeczpospolitej”. Wyłania się z niego obrzydliwy obraz fantazji o erotycznym charakterze prawicowego dziennikarza, dla którego kobieta w mundurze stanowi głównie obiekt seksualnych skojarzeń.

Natychmiast za mną pojawiła się policjantka. Urocza brunetka, nie powiem. Młoda, kształtna, kolczyki w uszach, włosy związane w zalotny koczek, krótki rękawek koszuli munduru, więc widać było powabne mocno umięśnione ramiona. Te mięśnie i opalone ciało to najpewniej efekt niedawnej kajakowej wyprawy…

Takie wynurzenia zajęły większość weekendowej twórczości redaktora Zdorta. Znajdujemy w niej również opisy wyglądu innych policjantek, wyrażone językiem wyraźnie ekstatycznym. Klamrą spinającą cały wywód jest oświadczenie, w którym Zdort zarzeka się, że w jego fantazje w żadnym wypadku nie mają nic wspólnego z sadomasochizmem.

Nie należę do klanu s/m, ale domyślam się, że są mężczyźni, których podnieca taka panna w granatowym uniformie, ze skórzanym biczem albo bloczkiem mandatowym.

Seksistowski felieton nie jest jedynym wygłupem w karierze redaktora Zdorta. Dwa lata temu opublikował tekst, w którym na poważnie proponował deportację polskich Tatarów, którzy stanowią jego zdaniem potencjalne zarzewie islamskiego ekstremizmu nad Wisłą. Dziennikarz stwierdził również, że nie odczuwa żadnej bliskości kulturowej z tatarską społecznością. Oburzenie budzi nie tylko sam fakt napisania przez red. Zdorta niemądrego i seksistowskiego felietonu, ale również to, że redakcja poważnej, wydawałoby się gazety „Rzeczpospolita” nie widzi niczego niestosownego w publikacji takich wynurzeń.

 

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Dzielna policja zwalcza przestępczość; a to zatrzyma staruszkę za przechodzenie na czerwonym, a to zatrzyma emeryta jadącego rowerem PO pustym chodniku. Służba nie drużba ;)!

 2. Lewacy są seksualnie „wyzwoleni” tylko gdy idzie o nietradycyjne zachowania seksualne, ewentualnie lubią też eliminować efekty tradycyjnych zachowań seksualnych (aborcja). W stosunku do zwyczajnych męskich skojarzeń i skłonności są tak samo pruderyjni i cnotliwi jak brawaryści Salwowskiego…
  W ogóle sam tradycyjny seks jest czymś kontrowersyjnym z punktu widzenia lewicowej manii równości, bo to mężczyzna dyma, a kobieta jest dymana. Ona się oddaje, a on bierze. Trudno sobie wyobrazić „mecenasa” Nowaka w tej męskiej roli, chyba że w imię równouprawnienia on co jakiś czas się odwraca, a partnerka zakłada sobie dildo.

  1. że co? takiego pitolenia to ja dawno nie słyszałem

  2. Otóż to, Mario. Sensacja, że facetowi podobają się kobiety. Gdyby w podobny sposób opisywał wygląd młodego, umięśnionego policjanta, to pewnie na Strajku bito by mu brawa za tak odważny w prawicowym środowisku coming out. Lewica jak zawsze pełna hipokryzji.

 3. Rzeczpospolita – „poważna gazeta”? Oni głupsze jeszcze rzeczy publikowali. Kolejny tabloid, ale ozdobiony komentarzami finansowymi, propagującymi skrajny neoliberalizm.
  A tego faceta na zdjęciu to mi nawet szkoda. Co mu zostaje z takim wyglądem? Płatny seks albo fantazje erotyczne nt. policjantek …

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Kobiety znowu wyszły na ulice. Na Manifach domagały się pełni praw i wyższych płac

Międzynarodowy Dzień Kobiet dopiero 8 marca, ale przez niektóre miasta Polski już przeszły…