Personel placówki natychmiast zawiadomił prokuraturę – współżycie z dziećmi poniżej 15. roku życia jest przestępstwem. Sprawca to 20-letni mężczyzna, któremu grozić może nawet 12 lat więzienia.

13-latka z Chojnic urodziła zdrową dziewczynkę/pexels.com
13-latka z Chojnic urodziła zdrową dziewczynkę/pexels.com

Według informacji medialnych gwałciciel to „znajomy” dziewczynki. Policja jeszcze go nie przesłuchała. Zarówno ofiara jak i sprawca pochodzą z jednej z wsi pod Chojnicami, miasta powiatowego w województwie kujawsko-pomorskim. Jak poinformowała sierż. Justyna Przytarska, rzeczniczka prasowa lokalnej policji, z podobnym przypadkiem – urodzenia dziecka przez osobę poniżej 15. roku życia – komenda miała do czynienia ponad rok wcześniej. Pacjentka jest w dobrym stanie, urodziła dziewczynkę.

Sytuacja, w której ciąża jest efektem czynu zabronionego, pozwala na przerwanie jej zgodnie z prawem – co więcej, bardzo łatwo udowodnić, że mamy do czynienia z przestępstwem. Jednak, jak wynika z raportu Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, dostęp do legalnych zabiegów jest bardzo trudny. Aż 17 proc. szpitali, które odpowiedziały na pytania Federy dotyczące procedur aborcyjnych twierdzi, że w ogóle nie zgłaszają się do nich takie pacjentki i nie wykonują zabiegu przerwania ciąży nawet wtedy, kiedy zgodnie z prawem kobieta (albo dziecko) ma do nich prawo. Wiele deklarowało braki kadrowe – pracujący w nich lekarze podpisali tzw. „klauzule sumienia”, które pozwalają im na odmówienie np. zgwałconej dziewczynce przysługującej jej pomocy medycznej.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. No i dla ludzi myślących zagwozdka: niby trzeba ukarać za czyn przestępczy, ale ukarane będzie tym samym dziecko – brak ojca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zakonnik od Braci Mniejszych zgwałcił dziecko, któremu podał wcześniej wódkę

Tym razem nie możemy napisać „w polskim kościele bez zmian”. Zakonnik pełniący…