Hillary Clinton nie otrzyma poparcia Partii Razem, to był oczywiście żart primaaprilisowy. Pojawienie się takiej informacji na naszych łamach wywołało jednak dyskusję, momentami może nawet zbyt poważną, a na pewno – o zbyt wysokiej temperaturze emocji.

Hillary nie otrzymała poparcia nowej polskiej lewicy /youtube.com
Hillary nie otrzymała poparcia nowej polskiej lewicy /youtube.com

1 kwietnia opublikowaliśmy tekst PARTIA RAZEM POPIERA HILLARY CLINTON. “BEZPIECZEŃSTWO NAJWAŻNIEJSZE”. Artykuł zawierał wypowiedzi Matthew La Fontaine’a z wrocławskiego koła Razem, Alicji Czubek z zarządu partii oraz prezydenta Słupska Roberta Biedronia. Wszystkie zostały rzecz jasna zmyślone.

W USA faktycznie trwa walka o głosy wyborców ze stanu Nowy Jork, gdzie 19 kwietnia odbędą się prawybory, jednak Partia Razem nie opublikowała żadnego apelu skierowanego do amerykańskie polonii, zawierającego poparcie dla kandydatury byłej Pierwszej Damy w wyścigu o nominację Partii Demokratycznej.

Prawdą jest natomiast, że Departament Obrony USA zamierza ulokować w Europie Środkowo-Wschodniej 4,5 tys. żołnierzy wraz z nowoczesnym orężem bojowo-łącznościowym. Nie wiadomo jednak, gdzie dokładnie będzie ten arsenał umieszczony.

Redzikowo jako miejsce, w którym miałyby zostać zlokalizowane elementy tarczy antyrakietowej faktycznie pojawiało się w publikacjach prasowych w latach 2007-2014. Ostatecznie jednak strona amerykańska wycofała się z tego projektu.

Część czytelnikow naszego portalu i użytkowników portali społecznościowych wzięła informację za prawdziwą albo przynajmniej bardzo prawdopodobną. Pojawiły się oskarżenia o serwilizm wobec Waszyngtonu w wykonaniu „razemowców”. Członkowie i sympatycy nowej lewicy przyjęli publikację ze zdrowym dystansem, choć pojawiły się też zarzuty o złośliwość. Podkreślali również, że zdecydowana większość z nich sympatyzuje z senatorem Bernie Sandersem. Niektórzy komentujący zwracali również uwagę, że „żart primaaprillisowy ma bawić, nie wkurwiać”. Wszystkich wkurwionych serdecznie przepraszamy, rozbawionych pozdrawiamy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Wy też…?
    to, ze dzieciaki w przedszkolu robią sobie żarty primaaprilisowe to ja rozumiem, ale portale informacyjne.
    Jeśli zdaniem redakcji to było zabawne to gratuluje poczucie humoru.
    Ciekawe ile swoim „wyrafinowanym” żartem wywołaliście niepotrzebnych i nieprawdziwych plotek o partii Razem
    A może to nie był prima aprilis tylko celowy czarny pijar?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…