Geert Wilders

Niczego się nie nauczył holenderski polityk skrajnej prawicy Geert Wilders. Ogłosił po raz kolejny konkurs na karykaturę Mahometa wiedząc, do czego to może doprowadzić.

Już raz, w czerwcu 2018 roku zorganizował podobny konkurs. Nagroda za pierwsze miejsce miała wynosić 5 000 dolarów, a głównym jurorem miał być amerykański rysownik Bosch Fawstin, który wygrał podobny konkurs w maju 2015 roku. Do konkursu jednak wówczas nie doszło, bowiem społeczność muzułmańska w Holandii i na całym świecie zaprotestowała, a na ulice kilku holenderskich miast wyszli demonstranci. Doszło do starć z policją.

Walka o wolność słowa, na którą powołuje się Wilders byłaby warta poparcia, gdyby nie ogłaszał jej właśnie Wilders, przedstawiciel skrajnej prawicy w Holandii, stojący na czele Partii na Rzecz Wolności (PVV). Został już raz skazany za podburzanie do nienawiści etnicznej, kiedy tłumowi na wiecu obiecał, że „naprawimy to”, mając na myśli ograniczenie liczby Marokańczyków w Holandii. Jego partia też żąda zamknięcia islamskich szkół.

Tegoroczny konkurs, do idei którego wraca Wilders, zorganizowany ma być w parlamencie, dzięki przepisowi, na mocy którego każda partia może trzykrotnie zorganizować w gmachu parlamentu  własną imprezę kulturalną.

Wilders niemal natychmiast po ogłoszeniu konkursu ogłosił, że się jednak nie odbędzie, co udowadnai tezę, że jedynym celem tej inicjatywy miało być sprowokowanie muzułmanów i podgrzanie atmosfery wrogości między prawicą a wyznawcami islamu. Zresztą podziękowania syna premiera Izraela Benjamina Netanjahu, Yaira dla Wildersa na Twitterze, świadczą o tym, że skrajnej prawicy ten pomysł i jego skutki bardzo się podoba.

W 2018 roku Afgańczyk ranił nożem dwoje amerykańskich turystów, a w sądzie tłumaczył się, że „bronił proroka Mahometa” przed m.in. Wildersem. Skazano go na 26 lat więzienia, zaś Pakistańczyka, który groził Wildersowi odesłano za kraty na 10 lat.

Inicatywa Wildersa jest czystej wody prowokacją, która ma na celu ponowne wywołanie niepokojów wśród muzułmańskiej społeczności nie tylko w Holandii, ale też w Europie i na świecie, by potem przedstawić ich jako zagrożenie dla świata i cywilizacji zachodniej.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Wtedy gdy krytykował Polaków nie mówił o wszystkich Polskich imigrantach tylko tych co sprawiają problemy. Do normalnych Polaków on nic nie ma.

 1. Taki konkurs to przejaw zwykłego chamstwa, po prostu słoma z butów. Tak samo jak nie wolno obrażać symboli katolickich, tak samo nie wolno obrażać islamskich czy dowolnych innych. Tępa prowokacja na poziomie baby z magla. Gierka pod klasycznych Januszów i Grażyny.
  Co nie zmienia postaci rzeczy, że nachodźców z kręgu islamskiego należy grzecznie acz stanowczo odesłać do krajów pochodzenia.

  1. Na tym własnie polega wolność słowa a że niektórzy mają z tym problem no to trudno :)
   Można krytykować i nabijać się ze wszystkiego: białych, czarnych, muzułmanów, żydów, chrześcijan, gejów, prawicy, lewicy i innych rzeczy.
   Wolność słowa jest bardzo ważna i nie może być ograniczana tylko dlatego bo czyjeś uczucia zostaną urażone. Niestety nie dociera to do lewicy i prawicy i każda z tych stron chce tworzyć własną poprawność polityczną gdzie pewnych rzeczy nie można krytykować lub wyśmiewać.
   Spróbuj mnie przekonać że nie mam racji
   Change my mind

  2. Chcesz deportować paręnaście milionów osób? Z jakiej racji i w jaki sposób?

  3. Toluś ruska mgło!
   Chociażby nielegalnego wtargnięcia na strzeżone terytorium państwa. Przestępstwo NIELEGALNEGO PRZEKROCZENIA GRANICY się to nazywa.
   Braku ważnych dokumentów tożsamości.
   Taki zestaw POZWALA DEPORTOWAĆ do miejsca wyjazdu.
   Ale muslimy i reszta są potrzebni klubowi posiadaczy Europy do zapędzenia Europejczyków na powrót do czworaków i familoków gdzie podobno ich miejsce. A jeszcze godnej płacy im się się zachciewa! Toż to oczywista zbrodnia anty systemowa przeciw najświętszemu capitalismu!!!!!!!!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…