Grupa Stonewall poinformowała dziś o powstaniu pierwszego, i zarazem jedynego hostelu interwencyjnego dla osób LBGT. Hostel już działa, jest prowadzony przez Fundację „Głos Serca” i współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

„Hostel interwencyjny to miejsce, w którym mogą znaleźć pomoc osoby LGBT+ w kryzysie bezdomności. Zostają tam otoczone opieką psychologiczną i mogą w bezpiecznych warunkach stanąć na nogi. „- pisze Grupa Stonewall, inicjatywa na rzecz osób LGBT na swoim profilu na Facebooku.

Powstanie tego typu miejsca od dawna było koniecznością. Szczególnie młode osoby LGBT mogą być narażone na prześladowania, odrzucenie społeczne czy nawet agresję ze strony społeczeństwa czy najbliższych.  ”

Hostel interwencyjny uruchomiony przez Fundację to miejsce, w którym pomagamy ludziom zbudować w sobie poczucie koherencji życiowej i własnego sprawstwa, aby szybciej mogli wyjść z trudnej sytuacji życiowej” – czytamy na stronie fundacji „Głos Serca”.

Miejsce posiada 12 pokoi, kuchnię, łazienki, pralnię. Podopieczni będą również objęci pomocą psychologiczną, żeby jak najszybciej mogli stanąć na własnych nogach i poczuć się bezpiecznie w społeczeństwie.

W Krakowie powstał jedyny w Polsce hostel interwencyjny dla osób LGBT+! Co ważne, inicjatywa została wpisana do budżetu…

Opublikowany przez Grupa Stonewall Wtorek, 5 stycznia 2021

Jak dotąd krakowski hostel jest jedynym tego typu miejscem w całej Polsce. Miasto Kraków zapewnia współfinansowanie obiektu przynajmniej do 2022 roku. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski obiecywał powstanie podobnego obiektu w stolicy, ale niestety na obietnicach się skończyło.

patronite
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…