Koalicja Demokratycznego Frontu Lewicowego, w której dominującą pozycję ma Komunistyczna Partia Indii (Marksistowska), odniosła wielkie zwycięstwo w wyborach lokalnych w południowo-zachodnim indyjskim stanie Kerala. Najlepszy od wielu lat wynik wyborczy zapewni komunistom i ich sojusznikom zdecydowaną większość na wszystkich szczeblach władz w stanie.

Łącznie w wyborach do różnych lokalnych organów stanu koalicja zdobyła prawie 44 proc. głosów. Urzędujący od 2016 roku premier Kerali i lider KPI (M) w regionie  Pinarayi Vijayan w swoim powyborczym przemówieniu nazwał ten rezultat „historycznym” i podkreślił, że odczuwa wielką radość z ofiarowanego przez wyborców zaufania. Lokalne struktury Komunistycznej Partii Indii (Marksistowskiej) wydały zaś oficjalny komunikat, w którym napisali, iż „pragną pogratulować mieszkańcom Kerali i podziękować im za danie Demokratycznemu Frontowi Lewicowemu w Kerali wielkiego zwycięstwa w wyborach do władz lokalnych”. „Mieszkańcy Kerali wyrazili tym swoją aprobatę dla działań rządu DFL. Docenili pracę wykonaną przez rząd stanowy i lokalne organy w walce z poważnymi powodziami w 2018 roku i pandemią Covid – 19.” – głosi dalej komunikat.

Komuniści z KPI (M) podkreślili również, że wyniki wyborów są najlepszym dowodem na „zdecydowaną dezaprobatę” wyborców dla kampanii nienawiści i oczerniania koalicji DFL, jaką przed wyborami za pomocą prawicowych mediów i agencji rządowych podjęła rządząca Indiami partia Bharatiya Janata (BJP).

Komunistyczne władze Kerali zyskały powszechne uznanie za sukcesy w walce z koronawirusem. Były one możliwe dzięki konsekwentnemu od lat inwestowaniu w publiczną służbę zdrowia (cieszącą się opinią najlepszej w kraju) oraz podjęciu na szeroką skalę działań niwelujących społeczne skutki kryzysu pandemicznego.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Na stokach Cytadeli uczczono pamięć pomordowanych działaczy

138 lat temu w Warszawie doszło do egzekucji 4 działaczy Socjalnorewolucyjnej Partii Prole…