W jednym ze szczecińskich klubów przy ul. Dworcowej pobito ciemnoskórego boksera. Napastnicy krzyczeli: „Ty czarnuchu”, „już stąd nie wyjdziesz”.

fot. tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Według relacji świadków i policji, pobicia dopuścili się mężczyźni ze środowisk kibolskich. Co ciekawe, poszkodowany Patryk F. – ciemnoskóry bokser polskiego pochodzenia, również jest kibicem, związanym z warszawską Legią. Mimo to jego kolor skóry okazał się ważniejszy niż klubowe barwy, jakie reprezentował.

W nocy z soboty na niedzielę w klubie doszło do bójki. Najpierw bokser został zwyzywany przez mężczyzn bawiących się w tym samym lokalu. Usłyszał, że jest „czarnuchem”. Chciał natychmiast opuścić klub, jednak pięciu napastników zagrodziło mu drogę i zagroziło, że „już stąd nie wyjdzie”. Patryk F. znokautował jednego z oprawców, ale wówczas rzuciła się na niego pozostała czwórka. Jeden z mężczyzn zadał bokserowi cios w plecy – siekierą. Nie wiadomo, skąd wziął narzędzie. Napastnik celował też w głowę, ale Patryk F. w porę zasłonił się ręką. Siekiera na dobre poszła w ruch. Oprócz Patryka F., kilka przypadkowych ciosów otrzymali też działający wspólnie oprawcy. Bokser z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

– Prowadzimy intensywne czynności w sprawie ciężkiego uszkodzenia ciała. Ze względu na dobro postępowania, nie zdradzamy szczegółów – powiedział rzecznik zachodniopomorskiej policji, Przemysław Kimon.

Jak ustaliła policja, dwóch spośród pięciu napastników to kibole. Oto środowiskowa solidarność.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Władza zastrasza. Prokurator Krajowy: 8 lat więzienia dla organizatorów protestów

Władza nie przebiera w środkach w dążeniu do zdławienia masowych protestów antyrządowych i…