Lech Wałęsa, źródło: Wikimedia Commons.

Powiało trwogą. Do grona demokratorów dołączył Lech Wałęsa. Grozi, iż znów stanie na czele ruchu społecznego, który przyniesie wielkie zmiany. Czy może być gorzej?

Obrońcy demokracji spod znaku KOD nie mogli trafić gorzej, jeśli chodzi o obsadę kadrową. Najpierw Michinik, Lis i inni celebryci oświetlani gasnącą aureolą “Gazety Wyborczej”, a potem Giertych i jego akolici. Teraz do tego pocztu dołączył Lech Wałęsa.

– To wszystko staje się coraz bardziej niebezpieczne. Jeśli się nie opamiętamy, jeśli nie zrozumiemy, że trójpodział władzy jest niezbędny, to będę musiał raz jeszcze stanąć na czele i poprowadzić ten bój – powiedział Lech Wałęsa podczas uroczystości w 45. rocznicę wydarzeń Grudnia ’70.

Okazuje się zatem, iż rok 1989 bynajmniej nie był “bojem ostatnim” Lecha Wałęsy, a obecna sytuacja doskonale wpisuje się w jego schemat działania znany jako “nie chcem, ale muszem”.

– Jeżeli to będzie destabilizowało, ubliżało Polsce na arenie międzynarodowej, nie mamy wyboru. Trzeba będzie argumentować nasze zdecydowane postępowanie poprzez referendum. Oby do tego nie doszło – stwierdził Lech Wałęsa.

[alert type=”error” title=”KOMENTARZ | Bojan Stanisławski”]Szczęśliwie nie podzielam obaw Lecha Wałęsy, choć jego zapowiedzi brzmią nader groźnie. Poprowadzony nominalnie przez niego 26 lat temu przewrót doprowadził, w ostatecznym rozrachunku, do katastrofy. Obecna sytuacja oraz sam fakt, iż człowiek tak skompromitowany jak pierwszy pojaruzelski prezydent, ma szanse na kolejne, traktowane poważnie wystąpienia publiczne i zapowiedzi powrotu do życia politycznego oznacza ni mniej, ni więcej jak fakt, iż osiągnęliśmy już groteskowy poziom. Obrońców demokracji, spośród których większość chce bronić słusznej sprawy, wzywam do natychmiastowego usunięcia przywództwa ruchu. Jeśli tego nie zrobicie niedługo dołączy do Was Zbigniew Stonoga.[/alert] [crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Ale czego wy chcecie od Wałęsy, ten człowiek nadstawiał naprawdę kark za komuny i chociaż prostaczek, to jest symbolem przyczynienia się do upadku komuny. Nie dziwię się mu że też reaguje, bo widzi powrót komunizm, komunistów co nie chceli oddać władzy i czy nie dziwi was obecność takich komuchów jak prokutator Piotrowicz prześladujący ludzi podczas swojego urzędowania? Co jeszcze obłudnie wymyśla mając ludzi za idiotów, wmawia że protesy są niezgodne z konstytucją. Na ulicę wyszli ludzie którym przypomniano komunizm swoim zachowaniem i Wałęsa też ma prawo i nawet kapitału na tym nie zbije.

  1. ”Ale czego wy chcecie od Wałęsy, ten człowiek nadstawiał naprawdę kark za komuny” :)
   Groteska…
   Rozumiem że nie będziemy cytować prawicowych publicystów i historyków i przypominać kwestii TW .BOLEK?
   O Lechu krytycznie wypowiadał się Gwiazda ,Walentynowicz ,koledzy ze stoczni.
   To że donosił za pieniądze to jeszcze pikuś
   On był gwarantem dla „ludzi honoru” że ich interesy będą kwitły a kraj marniał grabiony przez SLD owsko-mafijne gdypy przestepcze.
   Prostak ,cham i farbowany lis z Matką Boską w klapie a diabłem w dupie.

  2. Gdyby nie miliony Polaków to wałęsa zostałby dalej dupkiem donosicielem za Pieniądze więc nie pisz że to zasługa wałęsy

 2. komentarz dobry, tylko z tą różnicą że „jego zapowiedzi brzmią nader groźnie” nie groźnie tylko śmiesznie. To czubek któremu władza wybitnie uderzyła do głowy.

 3. Zbigniew Stonoga to wersja optymistyczna ja stawiam na noc żywych trupów i trzech jeźdźców apokalipsy. Z grobu powstanie Jaruzelski rozedrze szaty i z białą flagą w ręce ustawi się w jednej linii z Wałensą i Kwaśniewskim. Cała trójka w pierwszym szeregu zacznie krzyczeć „nie o taką Polskę walczyłem” z boku z przytupem i megafonem będzie przygrywał im Giertych a na facebookowych ścianach „lewicowej” młodzieży pojawią się wpisy o pięknej demokratycznej inicjatywie. Wzywając do udziału w tym happeningu będą argumentować że skoro nawet ta trójka potrafi mówić jednym głosem w sprawie PiS to trzeba ruszać na barykady i skorygować wyborczą pomyłkę ciemnych obywateli. Tylko nieomylny ekonomiczny guru Petru może zapewnić nam powrót do nie tak jeszcze odległego okresu prosperity panującego za rządów PO. Tylko on gdy zastanie deficyt na obecnym poziome może oczarować nas wizją ratowania zdewastowanego państwa i sprawić że biedni z uśmiechem na twarzach dalej pozostaną biedni a do ich grona z zadowoleniem dołączą ci którzy dotychczas byli średnio-biedni. Bogaci oczywiście będą się bogacić ale nie będą się uskarżać na ten ciężki los – przecież ktoś musi się poświęcić dla dobra ogółu i nosić na barkach ciężkie brzemię luksusu.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Włochy: sojusznik Kaczyńskiego i Orbana stanie przed sądem za uwięzienie migrantów na statku

„Broniłem ojczyzny” – takimi słowami lider skrajnie prawicowej Ligi wyja…