Watykan wyraził zgodę, na wybudowanie przez kurię warszawską wieżowca w centrum warszawy, w okolicy ulicy Poznańskiej. Budynek ma powstać przy udziale firmy deweloperskiej BBI Development.

flickr. com/Gilmar Mattos
flickr. com/Gilmar Mattos

W komunikacie giełdowym, deweloper poinformował, że kuria którą reprezentuje kardynał Kazimierz Nycz, za zgodą Watykanu wniosła aportem działkę w Śródmieściu u zbiegu ulic Nowogrodzkiej i Emilii Plater. Właścicielem gruntu jest stołeczna parafia pw. świętej Barbary. Inwestycja przygotowywana jest od kilku lat, a jej celem jest wybudowanie 170 metrowego drapacza chmur. Deweloper zajmie się zdobywaniem finansowania i prowadzeniem inwestycji. Inwestorzy poinformowali również o zmianach w strukturze spółki, którą firma założyła wraz z kurią. Według oficjalnych informacji strona kościelna będzie dysponować 55 procentami udziałów, firma deweloperska będzie miała ich 45 procent. Dodatkowo BBI zobowiązało się wnieść 21 milionów złotych wkładu, natomiast kuria przeniesie na spółkę prawo do wieczystego użytkowania gruntu, którego wartość wyceniono na blisko 35 milionów złotych.
Wstępny projekt wieżowca przygotowała pracownia, będąca własnością dewelopera. Projekt spotkał się z akceptacją władz stolicy, i uwzględniono go w projekcie planu zagospodarowania rejonu ulicy Poznańskiej. Teraz zostanie skierowany do uchwalenia przez radę miasta.

Aktualny papież znany jest z nawoływania do skromności i życia w ubóstwie, dziwne wydaje się więc, że wydał zgodę na budowę luksusowego budynku, zamisat np. domu opieki lub ochronki dla sierot.
Ulica Poznańska i jej okolice, są miejscem które szczególnie upodobały sobie kobiety trudniące się prostytucją, a będące już w wieku przedemerytalnym. Kościół katolicki będzie miał więc możliwość wykazania się troska o zbłąkane duszyczki. Chyba, że wcześniej zrobią to czynniki państwowe, rozpędzając „gniazdo rozpusty”, ku radości miłośników i fanatycznych wyznawców wartości. Klimat jest bowiem sprzyjający.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. A na Świątynię Opatrzności Bożej, nie mają i wyciągają rączki po państwowe dotacje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Izrael odbiera Palestyńczykom domy: burzenie, nielegalne eksmisje

Izraelska policja wtargnęła do jednego z budynków w Jerozolimie i wyrzuciła zamieszkującyc…