Share Button

Tak jak kiedyś najlepszym PR-owcem Tuska i PO był Kaczyński, tak teraz nikt nie pomaga temu ostatniemu bardziej niż jego sfanatyzowani przeciwnicy. KOD i jego bezkrytyczni chwalcy zaliczają właśnie kolejną wpadkę. 

„pan przyrodzony” Komitetu Obrony Demokracji <3

Facepalmów już mi na tych patałachów nie starcza :D

Ernest Skalski: Habemus…

Posted by Paulina Łopatniuk on Sunday, January 29, 2017

Tym razem już nie sam Kijowski, lecz jeden z jego gorliwych obrońców tak potężnie dał po garach propagandy, że echo śmieszności wciąż nie ustępuje w przestrzeni publicznej. Ernest Skalski, jeden z emerytowanych już oficerów prawicowego pionu propagandy i agitacji po 1989 r., a wcześniej publicysta „Sztandaru Młodych” (przypomnijmy – był to organ Związku Młodzieży Socjalistycznej) oraz dziennikarz radiowy i telewizyjny, postanowił przeanalizować kwestię wyborów w mazowieckim KOD. Wygrał je bowiem skompromitowany Kijowski, obsadzony już na samym początku jako lider wielkomiejskiego protestariatu; obywateli mądrych i pięknych, amerykańskich i europejskich naraz. Wybór ten nie mógł nie wzbudzić kontrowersji.

Niemniej, jak to w Polsce często bywa, od samej patologii o wiele bardziej niemądre są racjonalizujące ją reakcje. Tak stało się w tym przypadku. Skalski napisał tekst, którego treści i formy nie powstydziłby się  dawny aparatczyk-neofita w partyjnym biuletynie któregoś z powiatowych komitetów. Tekst opublikowany został w portalu Studio Opinii, przechowalni prawicowych dziennikarzy ze środowiska „Gazety Wyborczej” i okolic. Jest to nie tylko bezmyślna laurka ozdobiona propagandową ornamentyką typu: „zwyciężył rozum polityczny”, „zbiorowa mądrość”, itp. Skalski uprawia żenujące lizusostwo porównując Mateusza Kijowskiego i jego rolę w KOD z dynastią Piastów, uznawanych za założycieli średniowiecznego państwa polskiego. Jednocześnie wszystkie nieprawości, jakich dopuścił się lider KOD zbyte są uwagami o bezsensie poszukiwaniu legitymacji dla jego osobistego kierownictwa, gdyż rzeczonych Piastów nikt o nią wszak nie pytał. Skalski pisze o Kijowskim jako o „panu przyrodzonym” i porównuje go z Bolesławem Chrobrym, który – jak pisze autor tego zadziwiającego panegiryku – był przestępcą seksualnym, ale historiografia zapamiętała go jako bohatera. Kwestia „pana przyrodzonego” to nie jedyny moment, w którym przydawane są Kijowskiemu znamiona sakralne. Tytuł publikacji brzmi „Habemus…”, co ma nasuwać ewidentne skojarzenie z rytuałem wyboru papieża przez Ducha Świętego, kończonego słowami „habemus papam”.

Najzabawniejszy wniosek jaki w tym kontekście przedstawia Skalski brzmi: „Jednak zdecydowana większość koderów okazuje się ludźmi twardo stojącymi na ziemi, realnie oceniającymi rzeczywistość”.

 

Share Button

4 komentarze

 1. fauxpas napisał:

  Nic dziwnego. Zjawisko całkowicie analogiczne do gimnazjalnych korwinistów. Wszyscy libertarianie nie dostrzegają swojej śmieszności, więc nie należy oczekiwać więcej od KODu.

 2. Terra napisał:

  Strajk stawia bardzo wysoko poprzeczkę domagając się aby w opozycji pozaparlametarnej byli święci i niepokalani.
  Takich którzy spełniają te kryteria i skończyli 18 lat jest 3. Nie wiadomo tylko którzy to.

  Jeżeli Pan Kijowski wygrał wybory to jeśli ktoś jest w KOD-zie i mu się to nie podoba może się wypisać.
  Jeśli nie jest, może się zapisać i na znak protestu wystąpić.

  Demokracja nigdy nie zadowoli wszystkich. Ale można reagować.

  Podziwiam też wrażliwość BS któremu „echo śmieszności wciąż nie ustępuje w przestrzeni publicznej” i jak rozumiem w jego uszach. I który z jakąż lekkością i swobodą przejął funkcje Prezydenta i mianował Ernest Skalski na stopień emerytowanego (ale zawsze) oficera prawicowego pionu propagandy i agitacji po 1989 r.

 3. Terra dodecca napisał:

  Skalski prawicowy, gdzie wy to widzicie ? To, że są takie elementy w KOD nie oznacza, że w całości jest prawicowy. Nie ma tam z dużo o narodzie, tradycji, kościele, ani nawet o wolnym rynku. A co do Piastów, to powoływał się na nich Gomułka i też w śmieszny sposób

  • Hi Vikram,It is my pleasure to feature your company. I have a great appreciation and understand what it takes to not only build a company, but develop a product and service. Especially that which involves &#&180;code2#8222; (which I try to avoid but can’t always ).You provide a great service and I am personally happy to promote you.May the new year bring you much success! Claudia

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*