Tak jak kiedyś najlepszym PR-owcem Tuska i PO był Kaczyński, tak teraz nikt nie pomaga temu ostatniemu bardziej niż jego sfanatyzowani przeciwnicy. KOD i jego bezkrytyczni chwalcy zaliczają właśnie kolejną wpadkę. 

„pan przyrodzony” Komitetu Obrony Demokracji <3

Facepalmów już mi na tych patałachów nie starcza :D

http://studioopinii.pl/ernest-skalski-habemus/

Posted by Paulina Łopatniuk on Sunday, January 29, 2017

Tym razem już nie sam Kijowski, lecz jeden z jego gorliwych obrońców tak potężnie dał po garach propagandy, że echo śmieszności wciąż nie ustępuje w przestrzeni publicznej. Ernest Skalski, jeden z emerytowanych już oficerów prawicowego pionu propagandy i agitacji po 1989 r., a wcześniej publicysta „Sztandaru Młodych” (przypomnijmy – był to organ Związku Młodzieży Socjalistycznej) oraz dziennikarz radiowy i telewizyjny, postanowił przeanalizować kwestię wyborów w mazowieckim KOD. Wygrał je bowiem skompromitowany Kijowski, obsadzony już na samym początku jako lider wielkomiejskiego protestariatu; obywateli mądrych i pięknych, amerykańskich i europejskich naraz. Wybór ten nie mógł nie wzbudzić kontrowersji.

Niemniej, jak to w Polsce często bywa, od samej patologii o wiele bardziej niemądre są racjonalizujące ją reakcje. Tak stało się w tym przypadku. Skalski napisał tekst, którego treści i formy nie powstydziłby się  dawny aparatczyk-neofita w partyjnym biuletynie któregoś z powiatowych komitetów. Tekst opublikowany został w portalu Studio Opinii, przechowalni prawicowych dziennikarzy ze środowiska „Gazety Wyborczej” i okolic. Jest to nie tylko bezmyślna laurka ozdobiona propagandową ornamentyką typu: „zwyciężył rozum polityczny”, „zbiorowa mądrość”, itp. Skalski uprawia żenujące lizusostwo porównując Mateusza Kijowskiego i jego rolę w KOD z dynastią Piastów, uznawanych za założycieli średniowiecznego państwa polskiego. Jednocześnie wszystkie nieprawości, jakich dopuścił się lider KOD zbyte są uwagami o bezsensie poszukiwaniu legitymacji dla jego osobistego kierownictwa, gdyż rzeczonych Piastów nikt o nią wszak nie pytał. Skalski pisze o Kijowskim jako o „panu przyrodzonym” i porównuje go z Bolesławem Chrobrym, który – jak pisze autor tego zadziwiającego panegiryku – był przestępcą seksualnym, ale historiografia zapamiętała go jako bohatera. Kwestia „pana przyrodzonego” to nie jedyny moment, w którym przydawane są Kijowskiemu znamiona sakralne. Tytuł publikacji brzmi „Habemus…”, co ma nasuwać ewidentne skojarzenie z rytuałem wyboru papieża przez Ducha Świętego, kończonego słowami „habemus papam”.

Najzabawniejszy wniosek jaki w tym kontekście przedstawia Skalski brzmi: „Jednak zdecydowana większość koderów okazuje się ludźmi twardo stojącymi na ziemi, realnie oceniającymi rzeczywistość”.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Nic dziwnego. Zjawisko całkowicie analogiczne do gimnazjalnych korwinistów. Wszyscy libertarianie nie dostrzegają swojej śmieszności, więc nie należy oczekiwać więcej od KODu.

 2. Strajk stawia bardzo wysoko poprzeczkę domagając się aby w opozycji pozaparlametarnej byli święci i niepokalani.
  Takich którzy spełniają te kryteria i skończyli 18 lat jest 3. Nie wiadomo tylko którzy to.

  Jeżeli Pan Kijowski wygrał wybory to jeśli ktoś jest w KOD-zie i mu się to nie podoba może się wypisać.
  Jeśli nie jest, może się zapisać i na znak protestu wystąpić.

  Demokracja nigdy nie zadowoli wszystkich. Ale można reagować.

  Podziwiam też wrażliwość BS któremu „echo śmieszności wciąż nie ustępuje w przestrzeni publicznej” i jak rozumiem w jego uszach. I który z jakąż lekkością i swobodą przejął funkcje Prezydenta i mianował Ernest Skalski na stopień emerytowanego (ale zawsze) oficera prawicowego pionu propagandy i agitacji po 1989 r.

 3. Skalski prawicowy, gdzie wy to widzicie ? To, że są takie elementy w KOD nie oznacza, że w całości jest prawicowy. Nie ma tam z dużo o narodzie, tradycji, kościele, ani nawet o wolnym rynku. A co do Piastów, to powoływał się na nich Gomułka i też w śmieszny sposób

  1. Hi Vikram,It is my pleasure to feature your company. I have a great appreciation and understand what it takes to not only build a company, but develop a product and service. Especially that which involves &#&180;code2#8222; (which I try to avoid but can’t always ).You provide a great service and I am personally happy to promote you.May the new year bring you much success! Claudia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kuriozalna propozycja Bułgarii pod adresem NATO

Groteskowe deklaracje bułgarskich władz na trwającej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NA…