Elementarny brak przytomności liderów Komitetu Obrony Demokracji znów daje się we znaki. Tym razem „Wiadomości” TVP posądzono o „komunistyczną propagandę”. 

Tym razem bohaterem KOD-u i środowiska „Gazety Wyborczej” został Marcin Meller, dziennikarz i prezenter. W swoim wpisie na portalu społecznościowym Twitter porównał wydanie głównego serwisu informacyjnego TVP z 27 lutego do „komunistycznej propagandy” okresu stanu wojennego w Polsce. Festiwal ekscytacji wyrażoną przez niego opinią po stronie KOD-u, trwa od rana.

Oglądanie „Wiadomości TVP” to prawdziwy eliksir młodości. Znowu mam kilkanaście lat, jest stan wojenny, a z telewizora leje się taka manipulacja, że człowiek nie wie czy się śmiać czy płakać. Druga zaleta to że nie trzeba zawile tłumaczyć dzisiejszym małolatom czym była komunistyczna propaganda lat 80; wystarczy że sobie włączą „Wiadomości TVP” – napisał Meller.

Powodem nostalgicznego wzlotu dziennikarza była relacja dotycząca marszu zorganizowanego przez Komitet Obrony Demokracji w Warszawie. Dowodem na „komunistyczną” manipulację propagandową ma być fakt, iż dane dotyczące frekwencji podano jedynie cytując statystyki policyjne, a nie oceny organizatorów. Dodatkowo Mellera i portal gazeta.pl ubodły słowa dziennikarki, która ich zdaniem niedostatecznie poinformowała widzów o celach manifestacji. Wreszcie oburzyło ich zdanie, iż jedynie „niektórzy” uczestnicy demonstracji twierdzą, że „dowodem na zagrożenie demokracji jest m.in. ujawnienie dokumentów świadczących, że Lech Wałęsa współpracował z tajnymi służbami PRL”.

W informacji na portalu gazeta.pl, utrzymanej w tonie histerycznego lamentu, formułowane są też pretensje o kilka innych „ataków na KOD”. Oburzenie wywołały zwłaszcza wypowiedzi internautów popierających KOD, które niezbyt dobrze świadczą o ich intelekcie i politycznym wyczuciu oraz smaku. Łzy wylewano również ze względu na to, że „Wiadomości” nie powiadomiły PT Widzów, iż „Gazeta Wyborcza” dotarła do projektu Komisji Weneckiej, która jest nieprzychylna dla rządu.

Tymczasem ta sama „Gazeta Wyborcza” i ten sam Marcin Meller nie zająknęli się choćby słowem o tym, iż podczas marszu ku szarganej czci Wałęsy doszło do wygwizdania jedynego krytycznego głosu dotyczącego transformacji i jej skutków – wystąpienia przedstawiciela partii Zieloni.

[alert type=”error” title=”KOMENTARZ „]Porównywanie rządów PiS do rządów PZPR i nawiązywanie do stanu wojennego, klisza propagandowa forsowana przez KOD i „GW” z uporem godnym lepszej sprawy, to gwałt na sensie, logice i myśleniu. Bez wątpienia, obecny rząd podporządkował sobie media zwane publicznymi, ale obóz Św. Adama Opozycjonisty dysponuje tak gigantycznym aparatem agit-propu, atakującym stronę rządową z podobną jeśli nie większą brutalnością, że może bez obaw realnie konkurować o rząd dusz. Jest to nawet swego rodzaju zdrowe zjawisko, gdyż ludzie w końcu mają okazję zapoznać się z różnymi punktami widzenia emitowanymi na podobnym diapazonie. Niemniej, jeśli ta konkurencja ma trwać jeszcze jakiś czas, co bardzo mi się widzi, to sugerowałbym KOD-owi jednak jakąś elementarną kontrolę kadr, bo poziom fanatyzmu jaki wyłania się z takich wpisów jak ten Mellera, uczyni z Was Rodzinę Radia Maryja a rebours. [/alert] [crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Tvp to na pewno telewizja typu chorągiewka , kto rządzi ten ma tvp czyli darmową tubę za nasze pieniądze / nie moje bo nie płacę /

 2. I dlatego jestem za tym, aby wrócił system pałowania KODowców, tak jak kiedyś lało się po mordzie, fryzjerów, kelnerów, portierów i to było bardzo pozytywne, bo bydła niecywilizowanego z KODu nie da się argumentami naprostować, tylko przemocą, aby wieprze ze wsi nie wylewali jadu z chorych ryjów. To było dobre bo chamowało chama w KODzie i drgawkach konwulsyjnych nienawiści i to trzeba przywrócić, bo KODu nie udało się cywilzować, i szpicrutą przez ryja tak jak mojego dziadka, mego papcia i mnie bili gdy jeszcze na marsze KODu pełzałem.

  1. Znowu Cię widzę??? Mirajni, Mirajni Prawdziwa, glob -ie, zmień w końcu płytę, bo ta już trzeszczy…
   Co prawda, miewasz chwilami przebłyski świadomości, ale przebłyski to jeszcze trochę za mało…

 3. mellery, szechtery, schetyny, petru… są wściekli bo chodzą, chodzą, chodzą i nic z tego nie wynika :)))

 4. No niestety ale TVP to komunistyczna propaganda, mamy dokładnie cenzurę (Ida), nie podawanie faktów tylko treści jedynie słuszne, bezczelne kłamstwa, pomówienia i plucia, że nawet moja ciocia twierdzi że dziennik telewizyjny wrócił i kiedy znowu Jaruzelski( ma 80 lat). To nawet nie chodzi o samą televizje, bo zachowania Pisu są identyczne jak władzy PZPR, mamy monowładzę partii i zablokowany trybunał, mamy powrót nowomowy klasyków PRL, na podział społeczeństwa które popiera partie i jakiś karłów realcji z KOD za obce pieniądze. Ja tu już wklejałam Trybunę Ludu z 1977r która pisała na temat KOR i mamy wręcz kalkę tej propagandy z tamtego okresu. Mamy niszczenie rzecznika praw człowieka, naruszanie naszej prywatności takie jak w systemie totalitarnym. Ludzie nie wybiera się w konkursach tylko z nadania partii i znowu idiotów byleby byli lojalni, tak samo jak za PZPR. Bo PIS to jest ta komuna złożona z byłych służb, która władzy nie chciała oddać, krzycząc precz z komuną wprowadza komunizm.

  1. I dlatego jestem za tym, aby wrócił system pałowania buractwa, tak jak kiedyś lało się po mordzie, fryzjerów, kelnerów, portierów i to było bardzo pozytywne, bo bydła niecywilizowanego nie da się argumentami naprostować, tylko przemocą, aby wieprze ze wsi nie wylewali jadu z chorych ryjów. To było dobre bo chamowało chama w drgawkach konwulsyjnych nienawiści i to trzeba przywrócić, bo bydła nie udało się cywilzować, i szpicrutą przez ryja tak jak mojego dziadka, mego papcia i mnie bili gdy jeszcze w czworakach kwiczałem.

  2. @glob / głąb / miriam tranzystor / inne ciele znaczy inne twoje wcielenia

   Czy poza kopuluj – wklej posiadasz jeszcze jakieś inne umiejętności?

  3. Jasne że to komunizm, Korea Północna czuła by się zawstydzona przy 4. rp.

  4. TW lolek
   To Pisowska podszywka, zauważ że poszywać się, podkładać że to ty napisałeś, podrabiajac twojego Nicka, jest jakieś typowe dla komuchów z Pisu konsomolców, nawet tutaj.

  5. TW lolek
   KODostwo zasuwa przez Polskę i tu już wszystkie Polskie sądy powinny reagować, bo prawo tak naprawdę obecnie gra rolę starej dobrej pały na ryju i gdyby prawo ruszyło z tym KODziarstwem to szybko szkończyłaby się ta fala nienawiści, fala patologii, by chronić normalnych polaków. Bo KODziarstwo nie tyle obcych tu będzie prześladować ile tych co nie są jak oni patologią.

  6. Jeśli PZPR nazywasz komuną, to jesteś trochę w błędzie… To były rzodkiewki, z wierzchu czerwone, w środku spróchniałe. To była modelowa partia władzy, nie kontrolowana przez nikogo poza jej mocodawcami… I tu widzę analogię
   do chwili obecnej.

 5. Jedna prawacka wataha oskarża drugą o to, że jest bardziej komunistyczna od komunistów z PRL.
  Kabaret.
  Z tego wszystkiego wynika, że Polska to chyba najbardziej komunistyczny kraj na świecie BUAHAHAHAHA!
  Gdzie tam do nas Korea Północna BUAHAHAHA!
  A na poważnie – zastanawiam się jakie prochy dosypuje się Polakom do żarcia, że oni są aż tak głupi i czy to nie są przypadkiem pigułki gwałtu.
  Te pigułki może i polepszają samopoczucie niektórym Polaczkom, ale z nimi jest taki problem, że czasem po nich można się obudzić z marchewą w dupie …

 6. Zgadzam się z Lejem, że w tamtym ustroju można było faktycznie ponieść konsekwencje, nawet nieprzemyślanych wypowiedzi, a teraz mamy wolność słowa, czyli odważni niewiele tracą.
  Z drugiej strony mam czasem wątpliwości wobec ówczesnych redaktorów, teraz kreujących się na męczenników, czy oni aby na pewno byli zastraszeni, czy też może postawa konformistyczna jest po prostu tak typowa dla tego zawodu, że jakkolwiek ustrój by się nie zmieniał, ważniejsza jest ciepła posadka, obecnie nie wymagająca nawet specjalnych kompetencji, co najwyżej dobrej prezencji (bo z dykcją i ortografią już gorzej). Pod tym względem PRL stawiał wyższe wymagania – studia polonistyczne, a potem dziennikarstwo, co zaczęto zmieniać w latach 80-tych, wcześniej p. Olejnik – zootechnik mogłaby prowadzić co najwyżej „Rolniczy kwadrans”.
  A teraz to już wystarczy licencjat z byle czego, zrobiony byle gdzie (i pewnie byle jak) albo „doświadczenie” z internetu. Może dlatego obecnie tzw. dziennikarze są jeszcze bardziej służalczy wobec władzy.

 7. Redaktor Stanisławski młody, pozazdrościć.

  Ja niestety komunistyczna propagandę pamiętam z autopsji. I niestety często stwierdzam że niektóre metody i schematy nie zmieniły się wraz z upływem czasu i zmianą struktury własnościowej. Kiedy jeszcze oglądałem TV często miałem wrażenie że poszczególne Redakcje znakomicie poradziłyby sobie czasach Radiokomitetu. I dotyczyło to nie tylko TVP.

  Ba! Redaktor Stanisławski nie słucha to powiem że Redakcja Strajk.eu w niektórych zagadnieniach jest gorliwsza niż byli urzędnicy z Mysiej.

  Obecnie żyję w innym państwie ale tu propaganda bynajmniej nie mniejsza niż w Polsce. Chociaż to nie Rosja a wiodący w Europie kraj „demokratyczny”.

  —————-

  Korzystając z okazji pragnę gorąco przeprosić Redaktorów, Wydawców i Lektorów z czasów stanu wojennego. Wypowiedziałem niegdyś pod Waszym adresem wiele gorzkich i obraźliwych słów. Jak się okazało niesłusznie. Wasi młodsi Koledzy w ciągu ostatniego ćwierćwiecza przekonali mnie że takie są standardy wykonywania tego zawodu. Szczególnie pomocna w zrozumieniu mojego błędu była konstatacja że im nie grozi sąd wojskowy i więzienie za chwilę prawdy na antenie.
  Jeszcze raz przepraszam, wybaczcie!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Raport OECD: Imigranci nic nie kosztują przyjmujących

We wszystkich krajach Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) imigranci wpłac…