Znany ekscentryk z brodą, wybitny specjalista od awiacji cywilnej i wojskowej, pełniący obecnie funkcję szefa resortu obrony, realizuje swój kolejny pomysł.

Minister Antoni Macierewicz, bo o nim mowa, nie ustaje w swych wysiłkach nie tylko w zakresie przygotowań do wizytacji Wielkiego Brata znanych szrzej jako tzw. szczyt NATO, ale również dba o ustawiczne podnoszenie jakosci rytuałów w Wojsku Polskim.

Jego najnowszą inicjatywą jest, rozesłane do wszystkich jednostek wojskowych, polecenie o każdorazowym włączeniu do treści apeli specjalnego fragmentu poświęconego, jak to kiedyś powiedział dzisiejszy Prezes Państwa, „poległym o świcie”. Kultura smoleńska ma na stałe zagościć w koszarowym życiu poprzez konieczność wygłaszania następującej formułki.

Wzywam wszystkich polskich patriotów – żołnierzy, funkcjonariuszy, urzędników, duchownych, obywateli, którzy swoją służbą i pracą utrwalali wolność, suwerenność i niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, a wypełniając patriotyczny obowiązek, odeszli na wieczną wartę.

STAŃCIE DO APELU!
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Przywołuję do nas Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Lecha Kaczyńskiego wraz z Małżonką, Marią Kaczyńską oraz ostatniego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie, Ryszarda Kaczorowskiego.

STAŃCIE DO APELU!
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Wzywam szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generała Franciszka Gągora, dowódcę Sił Powietrznych generała pil. Andrzeja Błasika, dowódcę operacyjnego Sil Zbrojnych generała Bronisława Kwiatkowskiego, dowódcę Marynarki Wojennej admirała floty Andrzeja Korwetę, dowódcę Wojsk Lądowych generała broni Tadeusza Buka, dowódcę Wojsk Specjalnych generała broni Włodzimierza Potasińskiego oraz dowódcę Garnizonu Warszawa generała dywizji Kazimierza Gilarskiego.

STAŃCIE DO APELU!
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Przywołuję Biskupa Polowego Wojska Polskiego generała broni Tadeusza Płoskiego, Prawosławnego Ordynariusza Wojska Polskiego abp. generała dywizji Mirona Chodakowskiego oraz pełniącego obowiązki Naczelnego Kapelana Ewangelickiego Wojska Polskiego ks. generała brygady Adama Pilcha.

STAŃCIE DO APELU!
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Wołam wszystkich, którzy w tragiczny poranek 10 kwietnia 2010 roku zginęli
w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w drodze na obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wiernie pracowaliście dla Polski i zginęliście, wypełniając patriotyczny obowiązek. Pamięć o Waszej służbie dla Ojczyzny i tragicznej śmierci pozostanie na zawsze w sercach rodaków!

STAŃCIE DO APELU!
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Treść apelu cytowana jest między innymi na stronach internetowych radia RMF FM. Dziennikarze zwracają uwagę na fakt, iż polecenie Macierewicza nie występuje w oficjalnych dokumentach, a jego normatywny status nie jest dla wszystkich jasny. Nie jest to ani rozkaz, ani zarządzenie, ani decyzja ministra.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Czasem lepiej zachowć milczenie. Wolność słowa może być potraktowana jako terroryzm!
    Pozdro.

  2. „Nie jest to ani rozkaz, ani zarządzenie, ani decyzja ministra”, ale na pewno szajba kolesia, który wreszcie dorwał się do władzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Putin ogłosił częściową mobilizację. Krok ku wielkiej wojnie? [akt.] Protesty w rosyjskich miastach

Prezydent Rosji w swoim dzisiejszym porannym wystąpieniu (8 rano czasu warszawskiego) ogło…