Obecna władza, na ogół nieznośna i społecznie szkodliwa, potrafi też czasem rozśmieszyć. Sporo humorystycznego przekazu za pośrednictwem mediów otrzymaliśmy w poniedziałkowe popołudnie. Rząd powiadomił powiem, że nad Kancelarią Premiera zarejestrowano, a następnie przejęto drona. Obiekt unosił się złowieszczo, a na dodatek jego operatorem okazał się obywatel Federacji Rosyjskiej. Czy to miał być zamach?

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, fot, wikimedia commons
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów /  wikimedia commons

Tajemniczy obiekt latający został namierzony przez czujne oko funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu. Dzielny „borowik” bardzo szybko ustalił, kto steruje dronem. Nie było to szczególnie wymagające zadanie, gdyż operator siedział spokojnie w sportowym porsche w sąsiedztwie budynku.  Na miejsce została wezwana policja. W rozmowie z PAP sprawę drona relacjonowała rzeczniczka BOR Natalia Markiewicz.  – Informację o nim zgłosił dowódcy zmiany, który zlokalizował operatora. Na miejsce wysłano patrol; operator został poproszony, by niezwłoczne wylądował nim w bezpiecznym miejscu. Osobę tę wylegitymowano i przekazano policji – powiedziała dziennikarzom.

Mimo, że osoba sterująca dronem zrobiła wszystko, by zostać zauważona, przedstawiciele władzy potraktowali sytuacje z powagą godną filmu szpiegowskiego. Sprawa została przekazania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Funkcjonariusze tej służby mają ustalić, czy kierowca sportowego porsche nie pojawił się przed budynkiem w celu zdobycia tajnych informacji na temat działania polskich władz. Podobno całkiem poważnie brana jest pod uwagę wersja, w której Rosjanin nagrywał obraz z dziedzińca KPRM bądź nagrywał rozmowy z kancelarii i Belwederu.

Kierowca porsche może mieć podwójne kłopoty, gdyż oprócz zarzutu szpiegostwa grozi mu kara za nielegalne prowadzenie obiektu latającego. Rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Mrozek powiedział, że wobec mężczyzny, który kierował dronem prowadzone są „czynności procesowe pod kątem złamania przepisów ustawy prawo lotnicze”. Chodzi o art. 212, mówiący o tym, że nie wolno użytkować tego typy urządzeń, statków powietrznych w strefach objętych zakazem lub ograniczeniami lotu”. Jeśli zarzuty zostaną postawione, Rosjanin może spędzić nawet do 5 lat za kratkami.  Śledztwo w tej sprawie prowadzi również prokuratura.

Sprawa „szpiegowskiego” drona lewitującego nad kancelarią Beaty Szydło pokazuje, że państwo polskie po raz kolejny zachowuje się jak „kasjer dupa” ze skeczu Kabaretu Dudek – nieustannie atakowane, inwigilowane i obrażane jest zmuszone podejmować nadzwyczajne środki bezpieczeństwa i bronić się zawzięcie przed wszechobecnym wrogiem. Postać „szpiona” zakamuflowanego dla niepoznaki w jaskrawoczerwonej sportowej bryce za kilkaset tysięcy złotych pokazuje, jaka jest realność tego zagrożenia.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Jeżeli obowiązuje w tym rejonie całkowity zakaz lotów obejmuje on również obiekty latające zdalnie sterowane.
  I to by było wszystko.
  Niezależnie kto dopuścił się złamania prawa – powinien ponieść konsekwencje.
  Dorabianie do twego jakiejś debilnej ideologii – wskazuje na kłopoty z pomyślunkiem.
  ——————
  A tak na marginesie – czy ktoś zastanowił się co by się stało z pilotem takiego latadła w okolicy White House i dlaczego zostałby z punktu zastrzelony przez agentów SS?

 2. Może ktoś wyjaśni mi, zielonemu… tfu! szaremu człowieczkowi, na czym miałby polegać happening tego ruskiego szpiona. Naprawdę nie rozumiem. Bo chyba każdy Rosjanin jest świadomy, że w Pomrocznej samo bycie Rosjaninem jest już na granicy karalności, a cóż dopiero tak jaskrawa prowokacja.

 3. A może ten „szpion” odwracał uwagę naszych czujnych służb, a zielone ludziki są już w
  środku. I co teraz zrobimy? O mój Boże? ;)

 4. No tak, rodzaj papy na dachu Rajchskanclaju ma znaczenie strategiczne. A nuż przecieka i zmoczą się dowody na zamach smoleński?

 5. Co to znaczy „tego typy urządzeń”? Wiem czepiam się dziennikarza Nowaka. Jak ten Rosjanin złamał prawo to chyba powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej, takie mam głupie wrażenie. Jak szpiegował to posiedzi i kilka lat i nic na to nawet Głos Rosji nie poradzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…