Klasizmem i zwykłym chamstwem popisał się na Twitterze Digby Jones, były członek brytyjskiej Izby Lordów i prezes Konfederacji Przemysłu Brytyjskiego.

Zaatakował Alex Scott, byłą piłkarkę, a obecnie komentatorkę sportową BBC, stwierdzając, że nie może słuchać jej akcentu, zdradzającego niskie pochodzenie. Kobieta jednak nie zamierzała go przepraszać.

– Nie mogę tego dłużej słuchać! Alex Jones psuje dobrą robotę olimpijskiej drużyny BBC, bo nie potrafi poprawnie wymawiać „g” – wylał swój żal na Twitterze znudzony arystokrata. Potem wyliczył całą listę dyscyplin, których nazwy komentatorka wymówiła w sposób rażący dla jego delikatnego ucha.

Digby Jones

W kolejnym wpisie były prezes jednego z największych brytyjskich związków biznesu i były doradca biznesowy księcia Yorku zasugerował kobiecie lekcje poprawnej wymowy. Wyraził zaniepokojenie, że zły, robotniczy akcent mogliby podłapać młodzi ludzie oglądający transmisje zawodów sportowych.

Alex Scott nie zamierzała jednak przepraszać ani się tłumaczyć.

Robotnicza duma

– Jestem z rodziny robotniczej ze wschodniego Londynu, z Poplar i jestem z tego DUMNA – napisała Alex Scott na Twitterze. Następnie zaapelowała do wszystkich dzieci z nieuprzywilejowanych środowisk, by nie zniechęcały się, gdy ktoś nieżyczliwie komentuje ich sposób mówienia, wygląd czy pochodzenie.

Alex Scott pochodzi z rodziny irlandzko-jamajskiej. Rozegrała 140 meczów w żeńskiej reprezentacji Anglii, była gwiazdą żeńskiej drużyny Arsenalu Londyn. Po zakończeniu kariery ukończyła studia z zakresu dziennikarstwa telewizyjnego, pracuje w BBC Sport.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kuriozalna propozycja Bułgarii pod adresem NATO

Groteskowe deklaracje bułgarskich władz na trwającej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NA…