W stolicy Wielkopolski powstanie centrum „doskonałości kontrwywiadu” NATO. Pod tą dość infantylną nazwą kryją się całkiem poważne zamiary.

https://strajk.eu/wp-admin/post-new.php
https://strajk.eu/wp-admin/post-new.php

Kraków, do spółki ze słowackim miastem Leszt stworzy do końca 2015 r. wspomniane centrum, w którym będą szkolić się przyszli kontrwywiadowcy.

Porozumienie o stworzeniu placówki podpisali w Norfolk (USA) polski wiceminister obrony narodowej Robert Kupiecki i ze strony słowackiej Martin Glvacz. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Chorwacji, Czech, Litwy Niemiec, Rumunii, Słowenii, Węgier i Włoch jako krajów wspierających, cokolwiek to oznacza.

Kupiecki powiedział w rozmowie z dziennikarzami Polskiego Radia, że centrum ma organizować wspólne szkolenia dla sił zbrojnych państw członkowskich „w zakresie rozpoznawania zagrożeń, przeciwdziałania im, metodologii pracy z zagrożeniami o charakterze kontrwywiadowczym”. Kolejnym jego zadaniem ma być doskonalenie wspólnej doktryny kontrwywiadowczej.

– To także wydawanie czy przygotowywanie pewnych publikacji o charakterze edukacyjnym, szkoleniowym, doktrynalnym na potrzeby zarówno wspólnej praktyki sojuszniczej, jak i na potrzeby działania w poszczególnych państwach członkowskich NATO – dodał Kupiecki.

Do końca 2015 roku w ośrodku pojawią się pierwsi oficerowie, wśród nich, jak donosi „Die Welt”, będzie około 60 oficerów Bundeswehry.

W komunikatach nie ma wzmianki, czy oficerowie kontrwywiadu NATO ćwiczyć będą swoje umiejętności na terytorium Polski i na polskich obywatelach, i jaki będzie ich status prawny podczas pracy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
    1. Przykładowy kamuflaż, jaki będzie stosowany przez nasz kontrwywiad – napiszą, że w Warszawie w województwie świętokrzyskim i obcy szpieg za cholerę nie znajdzie…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

1 Maja w Warszawie

Jak co roku 1 maja w Warszawie zgromadził wiele środowisk radykalnej lewicy. O godzinie je…