Poseł Jerzy Gosiewski skierował dwie interpelacje do ministerstw oświaty i spraw wewnętrznych – zwraca się w nich z prośbą o przeprowadzenie powszechnych lustracji, aby „branże” były dokładnie oczyszczone z krypto – i postkomunistów.

Może PiS powino najpierw samo zlustrować swoje szeregi> fot. wikimedia commons
Może PiS powino najpierw samo zlustrować swoje szeregi? fot. wikimedia commons

Te dwie sfery poseł uważa za kluczowe dla kształcenia pokoleń młodych Polaków. W piśmie do MSW Jerzy Gosiewski podkreśla, że lustracja byłaby wskazana, aby zapobiec szkoleniu młodych kadr zajmujących się bezpieczeństwem Polski przez byłych pracowników i współpracowników dawnej służby bezpieczeństwa. W piśmie do MEN kładzie nacisk na to, aby zapobiec fałszywemu nauczaniu młodych historii, która nie daj Boże mogłaby niuansować poprzedni ustrój.

W obu przypadkach nie powinny mieć wpływu na młodych Polaków „osoby, które w przeszłości służyły złu”. Jak rozumiemy, Gosiewski chce pozbawić pracy i należnej czci wszystkich sługusów ciemności, związanych ze strukturami PRL.

W przypadku edukacji poseł twierdzi, że „powszechna lustracja byłaby wskazana”, jednak nie precyzuje, czy chodzi o nauczycieli, woźnych, sprzątaczki czy wszystkich na raz. Ministerstwo odpowiedziało, że lustrowani są dziś dyrektorzy szkół, którzy urodzili się przed 1972 rokiem. To do nich należy dobór odpowiednich kadr i dbałość o to, by dobrze wykonywali swoją pracę – wywodzi w odpowiedzi na pismo podsekretarz stanu w MEN Maciej Kopeć. MSW nie odpisało jeszcze posłowi Gosiewskiemu.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Sondaże z ostatnich dni: PiS na górze, Lewica poza Sejmem?

Ostatnie dni to wysyp sondaży zamawianych przez różne portale i media. Są niewielkie różni…