Polscy piłkarze nie popisali się we wczorajszym meczu ze Słowenią (przegrali 2:0), ale z jeszcze gorszej strony pokazali się kibice. Wywiesili potężny baner z cytatem z utworu neonazistowskiego zespołu.

Zawsze był tu czysty kraj i zostanie tak na wieki, biali ludzie których znam zawsze będą walczyć z komunizmem” – pod takim hasłem grupa kiboli Zagłębia Sosnowiec dopingowała reprezentację Polski podczas meczu ze Słowenią w Ljubljanie. To cytat z piosenki neonazistowskiego, antykomunistycznego zespołu Gammadion. Teksty grupy ociekają nienawiścią, wiele z nich zawiera bezpośrednie wezwania do agresji przeciwko „wrogom białej rasy”. Jego greckojęzyczna nazwa oznacza tyle, co cztery połączone litery Gamma, czyli swastykę.

Cały transparent – z napisami gotykiem i czerwono-biało-czerwonym tłem – praktycznie zupełnie otwarcie nawiązywał do symboliki ruchów neonazistowskich. Na białym polu o poszarpanych krawędziach na czerwonym tle nazwę swojego ruchu zapisują zwolennicy Krwi i Honoru (Blood & Honour).

Media regularnie donoszą o łamaniu prawa przez kiboli Zagłębia Sosnowiec, ich związkach z przestępczością zorganizowaną. Również skrajnie prawicowy transparent towarzyszył im podczas meczów w Polsce. Czy wywieszenie neonazistowskiego plakatu spotka się z konsekwencjami? W trakcie, gdy kibole eksponowali swoją oprawę, na monitorach reklamowych wyświetlane były materiały antyrasistowskiej kampanii UEFA Equal Game…

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Wstyd za takich obywateli Sosnowca. Mam nadzieję, że normalni „lewaccy” mieszkańcy Sosnowca doprowadzą ich do porządku

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Wokół gigantycznej kary nałożonej na Polskę. Oceny niejednoznaczne

TSUE nałożył na Polskę zabezpieczenie wyroku, który zapadnie w listopadzie. To ogromna sum…