Zawiadomił o tym… Bartłomiej Misiewicz. Zapowiedział, że oficer nie może publicznie występować w mundurze Wojska Polskiego ponieważ swoją wypowiedzią “pochwalił przestępstwo – stan wojenny”.

fot. facebook,com/ Bartłomiej Misiewicz
fot. facebook,com/ Bartłomiej Misiewicz

Pułkownik rezerwy wziął udział w piątkowych protestach przeciwko zapisom ustawy “dezubekizacyjnej” Mariusza Błaszczaka. Podpisał się również pod listem otwartym KODU, Nowoczesnej i dawnych opozycyjnych działaczy, zachęcającym do masowych protestów 13 grudnia przeciwko rządowi PiS. Misiewicz zapowiedział, że MON wystąpi do prokuratury, ponieważ pułkownik ponoć chwalił stan wojenny, a to zachowanie niegodne żołnierza.
Mazguła przemawiał podczas piątkowego protestu mundurowych, którym Mariusz Błaszczak chce ciąć emerytury. Oburzenie MON wzbudził ten fragment wypowiedzi:

“Nie powiem, oczywiście były tam bijatyki, jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie najczęściej jednak dochowano jakiejś kultury w tym wszystkim, w tym całym zdarzeniu. Ja przeżyłem już stan wojenny, byłem już dorosłym oficerem i nie pamiętam, żeby po ulicach działy się jakieś dziwne rzeczy, jakieś szczególne prześladowania. Pamiętam jednak, że zarówno generał Jaruzelski jak i cała jego ekipa w sposób dobrowolny (…) oddał władzę w sposób pokojowy. To jest dowód na to, że naród był wspólnie ze sobą, że byliśmy razem. Nie wolno teraz pokazywać, kto był większym albo mniejszym – jak to zostało określone? – oprawcą. Gdzie są ci oprawcy? Oprawcami są ci, którzy dzisiaj dalej dzielą Polaków. To są oprawcy, oprawcy, którzy w sposób niekontrolowany szykują wojnę jednych z drugimi, jednego sortu na drugi sort”.

Do całego zdarzenia odniósł się również Mariusz Błaszczak, który przypomniał, że Mazguła jest harcmistrzem na Opolszczyźnie. “Proszę państwa, on ma wpływ na wychowanie waszych dzieci. Jeżeli wasze dzieci są w ZHP na Opolszczyźnie, to ten człowiek; ten, który mówi, że stan wojenny był kulturalnym zdarzeniem, ma wpływ na wychowanie państwa dzieci. To jest kwintesencja postkomunizmu” – powiedział minister spraw wewnętrznych.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Jakie ten szczyl ma pojęcie o godności?
    O stanie wojennym?
    Morde zamknąć i kręcić lodziki, dopóki możesz gówniarzu jeden z drugim.
    Co otworzycie te chamskie ryje, szambo się wylewa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Koalicji Lewicy może grozić rozpad. Jest kłótnia o „jedynkę” do PE

W cieniu politycznej burzy, koalicja Lewicy staje w obliczu niepewnej przyszłości. Wzrasta…