Minister sprawiedliwości RPA podjął dziś decyzję: odmówił Januszowi Walusiowi zwolnienia warunkowego. Zabójca Chrisa Haniego zostanie w więzieniu do końca swoich dni.

„Współczesny żołnierz wyklęty” nie wróci do Polski. Mimo że sąd w Thswane zdecydował o tym, aby darować Walusiowi resztę kary, minister sprawiedliwości RPA Michael Masutha złożył od tej decyzji apelację, co zablokowało planowaną na wiosnę ekstradycję Walusia do Polski. 18 sierpnia apelacja została rozpatrzona. Sąd zdecydował, że ostateczna decyzja należeć będzie do ministra. Masutha zdecydował dziś. Był na „nie”.

Swoją decyzję uzasadniał przede wszystkim brakiem skruchy zabójcy przywódcy Południowoafrykańsiej Partii Komunistycznej. Jak twierdził, Waluś nie żałuje swojego czynu w najmniejszym stopniu.

„Nadal racjonalizuje to co zrobił i uważa, że politycznie stał po właściwej stronie. Jego poglądy na temat komunizmu nie mają szansy się zmienić” – możemy przeczytać w oficjalnym dokumencie, który wydał Masutha. – „Analiza psychologiczna skazanego wskazuje na ryzyko, że kolejny raz zabije człowieka, ponieważ nie odczuwa żalu ani skruchy. Nie widzi nic złego w zabójstwie człowieka o poglądach komunistycznych, niezależnie od tego, że ten człowiek był czyimś mężem, ojcem”.

Polska prawica chciała witać Walusia w ojczyźnie z honorami. Na jego przyjazd czekali m.in. Robert Winnicki z Ruchu Narodowego oraz Adam Andruszkiewicz, Tomasz Rzymkowski i Rober Mordak z Kukiz’15. Ciepło wyrażał się o nim także Jan Żaryn, który otwarcie twierdził, że „Waluś jest ofiarą komunistów”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Tu jedziecie po Walusiu ino trzeszczy, najchętniej lewactwo pojechało by do RPA i zadusiła Walusia własną ręką – prawą ręką co by czuł, szczerze wali mnie co będzie z Walusiem ale zarazem śmieszy artykuł obok gdzie ronicie krokodyle łzy nad biednym staruszkiem którego jankesi pragną pozbawić życia a on przeca taki bidny!!! taki miły staruszek!!!! taki chory!!!!! jankesy ni mają za grosz sumienia!!!!
    Tenże staruszek z zimną krwią zabił dwie osoby — jego żałujecie a Waluś was wali, wy różowa i fałszywa lewico też mnie walicie ze swoim „wysublimowanym współczuciem”, pozdrawiam, lewicowiec starej daty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…