W ciągu jednego dnia na fejsbukowej grupie przeciwniczek i przeciwników nowego prawa zgromadziło się prawie 45 tys. ludzi. Partia Razem organizuje protesty w całej Polsce – od Szczecina po Lublin.

W grupie przeciwniczek barbarzyńskiego projektu jest już prawie 45 tys. osób/facebook.com
W grupie przeciwniczek barbarzyńskiego projektu jest już prawie 45 tys. osób/facebook.com

Nowy, niezwykle radykalny projekt autorstwa katolickich ekstremistów z organizacji Ordo Iuris został ujawniony wczoraj i wzbudził falę społecznego oburzenia. Zakłada on karanie za przerywanie ciąży kobiet, które jej dokonały oraz dochodzenia w prokuraturze dot. poronień, całkowity zakaz stosowania antykoncepcji awaryjnej i spirali oraz m.in. utrudniony dostęp do badań prenatalnych. O szczegółach pisaliśmy wczoraj.

Pomysł dalszego zaostrzania jednego z najbardziej restrykcyjnych praw antyaborcyjnych w Europie spotkał się z szerokim oburzeniem. W mediach społecznościowych wrze – tysiące kobiet zaczęło używać awatara w postaci narysowanego na czarnym tle schematu narządów rodnych, na którym jeden z jajowodów zmienia się w dłoń, pokazującą obraźliwy gest. Do spontanicznie powstałej grupy „Dziewuchy dziewuchom” należy już niemal 45 tys. osób, które dzielą się doświadczeniami i pomysłami. Jedną z akcji stanowić ma wysyłanie premier Beacie Szydło, która oficjalnie poparła pomysł torturowania ciężarnych kobiet, wieszaków – międzynarodowego symbolu walki o prawo do aborcji. To właśnie m.in. przy jego użyciu zdesperowane ciężarne przerywały ciąże w czasach, kiedy było to zakazane. Jak piszą niektóre uczestniczki grupy, na ironię zakrawa fakt, że w Polsce za takie narzędzie służyły również szydła.

Na protesty zaprasza również partia Razem. Demonstracje odbyć się mają jutro o godz. 14 w kilkunastu miastach w całej Polsce, m.in. w Warszawie (pod Sejmem), w Częstochowie, Rzeszowie i Trójmieście, a ich symbolem również jest wieszak. „Wieszak służy dziś do wieszania ubrań. Kiedyś zdesperowane i pozbawione praw kobiety sięgały po niego, aby przerwać ciążę. Nie pozwólmy, by to okrutne i barbarzyńskie prawo wróciło! Posłowie chcą torturować polskie kobiety, skazywać je na więzienie, upokorzenie i śmierć. Chcą uczynić z Polski piekło, w którym kobieta, która poroni jest ścigana przez prokuraturę, a badania prenatalne są nielegalne. Nie pozwólmy odebrać sobie godności!” – piszą na swojej stronie fb.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. “Wieszak służy dziś do wieszania ubrań” – napisali na swojej stronie „fejsbukowej”.

  Dzięki za wyjaśnienie, teraz chciałbym się dowiedzieć do czego dziś służą: opona, jojo, kierownica, latarka, radio, mikrofalówka, płyta chodnikowa…

 2. @Bezwyzaniowy/bezpartyjny
  Może jakimś wyjściem jest wyjechać stąd do jakiegoś lepszego kraju, poczekać aż PiS-owcy spleśnieją i zgniją w tym swoim średniowiecznym edenie i dopiero wrócić, bo nie mam ochoty finansować (z moich podatków) tego skurwysyństwa jakie się tu dzieje.

  1. I niestety w najbliższym czasie nadal będzie głosował.

  2. La la la… Polecam wpisać w serwisie YouTube hasło „Testoviron”. Z początku Was odrzuci, po głębszym zastanowieniu zrozumiecie co ma na myśli.

  3. @Nahum
   zamiast wPiSywać jakieś testosterony, virony, mirony wpisz se lepiej:
   bukkakee
   blowjob
   Jordan Carver
   big gun xxx
   to będzie miał lepiej spożytkowany czas :D

  4. Akurat bukkakę źle wspominam – kiedyś miałem nieszczęście znaleźć się w kółeczku :D

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Putin: jesteśmy gotowi do wojny jądrowej

Prezydent Rosji udzielił wywiadu dyrektorowi rosyjskiego holdingu medialnego „Rossija Sego…