Od 25 lipca kartę pre-paid będzie można kupić wyłącznie po podaniu danych osobowych. Wchodzą w życie przepisy ustawy o działaniach antyterrorystycznych.

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Od dziś kupując kartę pre-paid trzeba będzie podać do weryfikacji sieci komórkowej imię, nazwisko oraz PESEL bądź zamiast niego numer dokumentu tożsamości. Na firmę kupimy tylko podając NIP, KRS bądź REGON, ewentualnie numer ewidencji działalności. Cudzoziemcy proszeni będą o podanie numeru paszportu lub zezwolenia na pobyt w naszym kraju.

Sieć komórkowa, czyli dostawca usługi, nie ma prawa od dziś rozpocząć świadczenia usług, jeżeli odpowiednie dane nie zostały podane przy zakupie karty. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych łudzi się, że w ten sposób potencjalni zamachowcy nie będą w stanie się porozumieć telefonicznie przy planowaniu ewentualnych ataków, a nawet jeśli – to z łatwością da się ich namierzyć.

Swoje dane będą musieli zgodnie z zapisami ustawy ujawnić również ci, którzy zakupili już karty pre-paid przed wejściem w życie ustawy. Będą musieli się „ujawnić” do 1 lutego 2017, inaczej usługi zostaną wyłączone. Dotyczyć to będzie ponad 20 mln numerów. Krytycy przewidują spadek sprzedaży kart pre-paid. Pozostałe zapisy ustawy antyterrorystycznej już funkcjonują. Prezydent podpisał ją 22 czerwca, 2 lipca weszła w życie. Zapis o kartach miał wejść w życie później – 30 dni od ogłoszenia ustawy. Stało się to 24 czerwca.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Tajemnicą poliszynela jest, że kwitnie handel danymi osobowymi. Sekulują naszymi danymi m.in.: przychodnie lekarskie, apteki, szpitale. Teraz będą spekulować naszymi danymi osobowymi serwisy sprzedające karty pre paid. Widać jasno, że tzw. GIODO i TK przestały funkcjonować!
    Wczoraj w widomościach TVN informowano, że modemy internetowe na kartę w PLAY też będą rejestrowane. Ciekawe w jakim celu?, ponieważ każdy internet ma swój numer identyfikacyjny, który jest odnotowany przy każdym wejściu na dany portal… Reasumując, jesteśmy totalnie inwigilowani i sprzedawani, to takie niewolnitwo XXI wieku Katolandzie. Wybory za nie całe 4-lata. Czy chcecie żyć wolni? „Lepszy na wolności kęsek lada jaki, niżli w niewoli (PO/PiSU) przysmaki”.
    Do refleksji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Peru: nowy rząd szuka poparcia w Kongresie. Intryga przeciwko prezydentowi Castillo

Przed zbliżającym się głosowaniem nad wnioskiem o wotum zaufania, Pedro Castillo i nowa pr…