BOA i białe kaski za pacyfikowanie pokojowych protestów dostaną podwyżki od 500 do 1500 zł. 10 listopada szef MSWiA Mariusz Kamiński podjął decyzję o dodatkach dla policjantów z oddziałów prewencji i antyterrorystów ze względu na trudne warunki pracy podczas pandemii i realizowanie dodatkowych zadań. Czy do dodatkowych zadań można zaliczyć pacyfikowanie pokojowych protestów przez oddziały w cywilu?

Płace dla policjantów wzrosną już od 1 stycznia 2021. Dodatek dla jednostek kontrterrorystycznych może być zwiększony, ze względu na działania w warunkach szczególnego zagrożenia i konieczności użycia specjalistycznych środków oraz wykonywania dodatkowych zadań- mówi PAP Mariusz Kamiński. Efekty obietnic i rosnącą motywację do pracy możemy obserwować na ulicach Warszawy, gdzie oddziały specjalne z niespotykaną dotąd agresją zaczęły pacyfikować legalne, pokojowe zgromadzenia. Protesty relacjonuje między innymi obywatelski dziennikarz Włodek Ciejka, który również został zaatakowany gazem podczas wykonywania swojej pracy.

W środę 18 listopada na demonstracjach strajku kobiet były obecne oddziały BOA. Kontrterroryści w cywilu zaatakowali pokojowych manifestantów i manifestantki, użyli wobec nich środków przymusu bezpośredniego, pałek teleskopowych i gazu. Funkcjonariusze nie chcieli się wylegitymować, i zachowywali się bardzo agresywnie. Wiele osób, łącznie z posłami i posłankami zostało poszkodowanych. To pierwsza tego typu policyjna interwencja podczas protestów trwających od tygodni.

Brutalność i absurd działań policji jest szokująca. Posłanka Biejat została potraktowana przez policjantów gazem łzawiącym, mimo okazania legitymacji poselskiej, przypadkowe osoby były bite pałkami teleskopowymi. Z relacji wideo nie wynika, że protestujący zachowywali się agresywnie i w jakikolwiek sposób mogli sprowokować taką reakcję policji.

Podwyżki mają zachęcić do aktywnego pełnienia służby w trudnych warunkach pandemii i pacyfikowania pokojowych demonstracji przez oddziały specjalne. Bez wątpienia trudniej jest bić osoby, które nie są agresywne.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kuriozalna propozycja Bułgarii pod adresem NATO

Groteskowe deklaracje bułgarskich władz na trwającej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NA…