Granica polsko-ukraińska / fot. Wikimedia Commons

W katolickie Święto Matki Bożej Różańcowej „ustanowione po – jak piszą organizatorzy – wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją” polscy wierni wzdłuż całej granicy państwa mają się modlić w intencji ochrony przed islamizacją.

Granica polsko-ukraińska / fot. Wikimedia Commons
/ fot. Wikimedia Commons

Na 7 października zapowiedziane są ogólnopolskie modły wzdłuż granicy. Na Bugu pacierze będą odmawiane z łódek, a na Bałtyku na kutrach. Zdaniem organizatorów akcja ma zgromadzić milion wiernych wiernych.

– Wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata – tłumaczą inicjatorzy, których wsparły już dwadzieścia dwie diecezje położone przy granicach Polski.

Antyislamskie wydarzenie wsparł też sekretarz Episkopatu Polski biskup Artur Miziński.

Zdaniem działaczy Fundacji Solo Dios Basta, uda się zgromadzić 1-1,5 miliona ludzi, bo wzdłuż całej granicy Polski wyznaczonych zostaniu trzy i pół tysiąca specjalnych, leżących co kilkaset metrów stref modlitwy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Rozwiesili w całej Polsce bilbordy z płodami. Minister Czarnek odznaczył ich medalami

Konsekwencja Przemysława Czarnka, by przekształcić Polskę w kraj katotalibanu doprawdy imp…