Pracują już praktycznie we wszystkich sektorach polskiej gospodarki, wykonują prace od najgorzej płatnych po wymagające szczególnych kwalifikacji. Część przyjeżdża na chwilę, inni zostają w Polsce, zakładają tutaj rodziny. Niektórzy odnoszą sukcesy. Wielu innych ofiarą brutalnego wyzysku i nieuczciwych pracodawców.

Ich historie niejednokrotnie opisywaliśmy na łamach Strajku.eu. Teraz zapraszamy na spotkanie z Witalijem Machinką, liderem związku zawodowego pracowników ukraińskich „Pracownicza Solidarność”. Podczas dyskusji zastanowimy się:
– jak ukraińscy migranci zmieniają rynek pracy w Polsce?
– jak polscy i ukraińscy pracownicy mogą wspólnie walczyć o respektowanie swoich praw?

Początek spotkania o godz. 18 na foyer warszawskiego Teatru Powszechnego (Stół Powszechny). Tutaj strona wydarzenia na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. A czy ktoś mógłby ich spytać, czy mają świadomość, że dzięki ich obecności płace Polaków nie rosną? Rząd zrobił co mógł, żeby obniżyć podaż pracy, co powinno podnieść jej cenę. I gdyby nie Ukraińcy, to nasi rodzimi wyzyskiwacze by zwiększyli oferowane płace. A tak, to nie muszą, bo znalazł sie tańszy pracownik…

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Turcja: susza w wielkich miastach

Zmiany klimatyczne coraz częściej dotykają ludzi bezpośrednio zagrażając dotychczasowym wa…