Dzisiaj (23.11) przed 15:30 rozpoczął się w Warszawie kolejny protest pod MENem w ramach Strajku Kobiet. Do bramy Ministerstwa Edukacji Narodowej przykuło się łańcuchami kilka osób w geście sprzeciwu wobec zaostrzeniu ustawy aborcyjnej i działaniom ministra Czarnka. Odbyły się też blokady samochodowe w centrum miasta.

Ok godziny 16:00 funkcjonariusze w wyniku niezrozumiałej eskalacji zatrzymali 4 osoby, podstawa prawna zatrzymań nie jest znana. Pozostałe osoby protestujące odgrodzono szczelnym kordonem i rozpoczęto legitymowanie uczestników. Wiadomo, że jedną z zatrzymanych jest fotoreporterka z RATS Agency, która mimo okazania legitymacji prasowej została przewieziona na komendę na Wilczej w Warszawie.

Podczas zatrzymań i szarpaniny ze służbami doszło do potrącenia jednej osoby przez policyjny radiowóz przy placu na Rozdrożu. Na miejsce przyjechała karetka i zabrała poszkodowaną osobę.
Policja legitymowała uczestników i wystawiała mandaty za używanie sygnałów dźwiękowych podczas blokady samochodowej.

Ok 18:00 kilkadziesiąt osób spod ministerstwa na Szucha skierowało się na demonstracje solidarnościowe pod komisariaty na Wilczej i Zakroczymskiej, gdzie przybywają zatrzymani przez policję uczestnicy manifestacji.

18:15- jedna osoba została zwolniona z komisariatu na Zakroczymskiej.

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…