Guru polskich zwolenników wolnego rynku zamieścił na swoim profilu na Facebooku obrazek sugerujący, że przedstawiciele kilku afrykańskich plemion mają niższe IQ od szympansów. Polityk może mieć z tego powodu poważne kłopoty. Powstała inicjatywa domagająca się wyciągnięcia wobec niego konsekwencji przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza.

 

„IQ szympansa”

Grafika umieszczona na oficjalnym profilu europosła przedstawia mieszkankę Etiopii i szympansa. Pod zdjęciami widnieje opis, który mówi, że ludzie z tego regionu mają IQ na poziomie 63 pkt, podczas gdy małpy człekokształtne – ok. 75. Korwin w komentarzu do grafiki dystansuje się co prawda od podanych liczb, jednak podtrzymuje tezę, że niektórzy Afrykanie mają iloraz inteligencji bardziej zbliżony do IQ zwierząt, niż do ludzi. „Szympansy mają IQ poniżej 60, a 63 to mają może Hotentoci i na pewno Pigmeje; reszta Murzynów ma więcej, a Senegalczycy są nawet w okolicach 100 (europejska średnia)” – snuje swoje rasistowskie brednie „Krul”.

 

Gdyby WCzc.Ryszard Petru chodził do jakiegoś przyzwoitego liceum to by wiedział, że śp.Franciszek diuk de la…

Posted by Janusz Korwin-Mikke on 1 luty 2016

W odpowiedzi na skandaliczny wpis, na Facebooku powstało wydarzenie pod hasłem „Zgłaszamy fanpage Janusza Korwina-Mikke za rasistowskie wpisy”, którego twórca, Roman Krautz, deklaruje się jako były zwolennik kontrowersyjnego polityka. – Chodzi o mocny sygnał, że w kraju Unii Europejskiej w roku 2016 nie ma miejsca na podobne wypowiedzi. Tolerujemy różnorodność światopoglądów, również niektóre poglądy tego Pana. Jednak nasza tolerancja kończy się na obrażaniu ludzi ze względu na kolor skóry. Jest to najgorsza rzecz, jaką można uczynić jako polityk. – mówi pomysłodawca inicjatywy dla Strajk.eu.

Kontrowersje

Oprócz zachęcania użytkowników do zgłaszania strony do administracji portalu za szerzenie nienawiści na tle rasowym, Krautz apeluje również do wysyłania listów do przewodniczącego PE, Martina Schulza, który jego zdaniem powinien zdyscyplinować polskiego polityka –rasistę. „Dla tego typu zachowań nie powinno być zezwolenia w Europie! Poseł Parlamentu Europejskiego, którego wyżej wspomniałem z imienia i nazwiska, jest symbolem prawicowych ekstremistów” – uważa aktywista, który w swojej odezwie do niemieckiego polityka, wymienia również inne obrzydliwe wypowiedzi JKM:  „Adolf Hitler nie wiedział nic o Holokauście“, „Osoby niepełnosprawne powinny być wykluczone ze społeczeństwa“, „Organizowanie Paraolimpiady ma taki sam sens, jak organizowanie zawodów szachów dla debili“, „Kobiety nie powinny mieć prawa głosu, ponieważ nie interesują się polityką”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Ja bym zrobił eksperyment: rozebrać Korwina do naga, zostawić mu tylko na szyi tą jego muszkę i dać do ręki kijek, następnie wywieźć do afrykańskiego buszu żeby sprawdzić czy jego brydżowe IQ da mu przewagę w konkurencji z szympansami i Pigmejami.

  1. Radziłby sobie mniej więcej tak, jak Murzyn z buszu w cywilizowanym społeczeństwie.

  2. Właśnie dlatego nie należy się ekscytować tzw. badaniami inteligencji w oderwaniu od środowiska w którym badany żyje. Jakby po swoich tekstach Korwin napisał to co szanowny Pan, myślę, że nikt by nie bił o to tyle piany.

  3. @kaszak

   To mógłby być materiał na hollywoodzki blockbuster: „JKM w afrykańskim buszu, czyli prawdziwa geneza Planety Małp”.

 2. opinia(?) Strajk.eu: „Afrykanie mają iloraz inteligencji bardziej zbliżony do IQ zwierząt, niż do ludzi”

 3. Korwin to kawał wuja. Sprytnego wuja. Widzi, że przez pokrzykiwania Schulza mobilizuje się moherowy elektorat, dlatego wykonuje taki ruch, żeby UE pokrzykiwała na niego co mu da parę punktów u moherów i narodowców. Rydzyk kiedyś zaprosił czarnoskórego braciszka na jakieś plenerowe spotkanie Radia Maryja i publiczni stwierdził, że ów zaproszony braciszek taki czarny jest bo chyba się nie za często myje. Publika była ubawiona a nie zgorszona żartem ojca dyrektora. Obawiam się, że w tym wypadku efekt w narodzie będzie podobny.

  Pamiętajcie, Korwin to cybernetyk społeczny. On nie rzuca tych tekstów ot tak sobie. To jest próba wdrukowania, programowania swoich poglądów społeczeństwu. Teksty Korwina najpierw powodują wzburzenie, potem śmiech a na końcu ileś tam osób je zaczyna akceptować i się z nimi utożsamiać. Nie ważne jak o mnie piszą, ważne że powtarzają moje słowa i więcej ludzi mogę złapać w moją pajeczą sieć – to jest dewiza Korwina.

 4. Zapomnieliście o tym, że kobiety przesiąkają poglądami przez spermę faceta, który je dyma.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…