Źle się dzieje w środowisku Pawła Kukiza. Wszystko wskazuje na to, że niezarejestrowana jeszcze partia swoje najlepsze dni ma już za sobą. Kolejne sondaże pokazują znaczny spadek poparcia, a część działaczy ogłosiła secesję.

wikipedia commons
wikipedia commons

Grupa aktywistów, którzy dotychczas należeli do najbliższych współpracowników rockmana zamierza założyć własne ugrupowanie i wystartować w jesiennych wyborach do parlamentu – informuje „Wprost”. Osią konfliktu są podobno coraz bliższe relacje Kukiza z nacjonalistycznym Ruchem Narodowym i wolnorynkowym Kongresem Nowej Prawicy. Dla części działaczy to nie do zaakceptowania. Nie chodzi jednak o sprzeciw wobec poglądów nowych przyjaciół muzyka, lecz o sam fakt podjęcia współpracy z partiami politycznymi. – Mieliśmy iść do tych wyborów z Pawłem, tak się umawialiśmy. Ale wygląda na to, że każdy pójdzie własną drogą: my bezpartyjną, a Paweł z partiami – Ruchem Narodowym i Kongresem Nowej Prawicy – powiedział „Gazecie Wyborczej” jeden z rozłamowców.

Jak ustalili dziennikarze „Wprost” – wśród secesjonistów są m.in. prezydent Lubina Robert Raczyński, były szef sztabu Kukiza Patryk Hałaczkiewicz oraz radni Bezpartyjnych Samorządowców: Tymoteusz Myrda i Patryk Wild. Nowa formacja ma się nazywać Bezpartyjni.org. W sprawach gospodarczych ugrupowanie ma reprezentować poglądy neoliberalne i antypracownicze. Jego sojusznikami mają być m.in. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Centrum im. Adama Smitha i Warsaw Enterprise Institute.

Ruch Kukiza traci nie tylko działaczy ale również poparcie społeczne. Opublikowany kilka dni temu sondaż TNS Polska jest kolejnym wskazującym na znaczny odpływ wyborców. Chęć oddania głosu na ugrupowanie muzyka zadeklarowało tylko 14 proc. respondentów.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Wszystkie reżimowe media (w tym również , niestety strajk. eu ) rzuciły się żeby przegryźć Kukizowi gardło. Głównym argumentem jest to że „partia Kukiza” nie ma programu. To jest totalna manipulacja. Kukiz ma program! Tym programem są JOWy. I nic więcej. Nie dajmy się manipulować przeciwnikom demokracji. JOWy to jest walka o demokrację.

  1. Oj Andy, Andy. Może czas już wydorośleć?

   JOWy to tylko FORMA wyłaniania „przedstawicieli”.
   A demokracja to stosunek tychże „przedstawicieli” do wyborców.

   Związek jednego z drugim jest ILUZORYCZNY.
   Gdyby wiara w mechanizm działania JOWów była słuszna to już dawno mielibyśmy najczystszą demokrację, jako że nawet przy obecnym systemie każde kolejne wybory odsiewałyby część tych, co ludzi zawiedli. Po kilku wyborach wyborczy oszuści stanowiliby niewielki odsetek parlamentarzystów.
   A tak nie jest.

   Uwierz staremu człowiekowi, który patrzy na to już ćwierć wieku.

   Ja nie mam nic przeciw temu aby pan Kukiz dostał się do Parlamentu. To byłoby nawet dobrze ponieważ młodzi ludzie mieli by dobrą lekcje jak działa „demokracja realna” – ja z racji swoich lat mam porównanie i dlatego wiem że jest całkiem podobna do tzw. „demokracji socjalistycznej”. Przynajmniej jeżeli idzie o wpływ wyborców na swoich „przedstawicieli”.

   Zresztą, będą JOWy to sam zobaczysz. Szkoda tylko tych kolejnych zmarnowanych lat…

 2. Jaka „partia Kukiza”? Przecież on nie chce zakładać żadnej partii, tylko zwykły komitet wyborczy. Czemu dezinformujecie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…