Wypełniony kibicami Stade de France - tu miało dojść do pierwszego ataku, fot. Wikimedia Commons

W Cardiff odbył się finał Ligi Mistrzów Real Madryt – Juventus Turyn. W Turynie 1 400 osób oglądających ten mecz w strefie kibica stratowano gdy wybuchła panika. Media do tej sekwencji zdarzeń dodają jeszcze atak w Londynie, gdzie zginęło 6 osób a ok. 20 jest rannych. W Bułgarii zginęło 10 uchodźców.

Wypełniony kibicami Stade de France - tu miało dojść do pierwszego ataku, fot. Wikimedia CommonsW nocy trzej zamachowcy w Londynie wjechali samochodem w ludzi przebywających na moście London Bridge, a następnie wysiedli z pojazdu i zaatakowali przechodniów nożami. Siedem osób nie żyje, ponad 48 osób jest rannych. Trzech zamachowców policja zastrzeliła.

Nie wiedzieć czemu, komentatorzy podają, że atak był wymierzony w osoby, które oglądały transmisję meczu w stolicy Walii. Od rana na ręce władz brytyjskich z całego świata spływają kondolencje, a media na bieżąco pokazują co się dzieje w Londynie.

Bezpośredni związek z Ligą Mistrzów miał za to wybuch paniki w Turynie, do którego doszło gdy podczas oglądania meczu w stworzonej na tę okoliczność strefie kibica zawaliła się część konstrukcji. Po usłyszeniu huku ludzie zaczęli krzyczeć o bombie i uciekać, tratując się nawzajem. W efekcie ponad 1 400 osób trafiło do miejscowych szpitali.

Mecz w Cardiff odbył się w spokoju. Wygrał Real 4:1.

O tej samej porze w Bułgarii życie straciło w wypadku samochodowym 10 nielegalnych migrantów z Afganistanu. Kierowcą był niepełnoletni Bułgar bez prawa jazdy. Zasnął za kierownicą i uderzył w drzewo. Siedmioro pasażerów, którzy przeżyli i kierowca, w stanie ciężkim trafili do szpitala.

Władzom bułgarskim i afgańskim nikt nie składał wyrazów ubolewania. Media informacją o tym się nie ekscytują.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Większość Ukraińców opowiada się za zastąpieniem prezydenta Zełenskiego szefem parlamentu

Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS) przeprowadził ogólnoukraińskie badanie …