Z badań europejskiej opinii społecznej wynika, że problem uchodźców wciąż jest istotny dla społeczeństw krajów europejskich.

wikimedia commons

I tak 79 proc. Włochów jest zdania, że sytuacja z uchodźcami przybyłymi do ich kraju się pogorszyła. Podobnie myśli 67 proc. Francuzów, ponad połowa Brytyjczyków (53 proc.). W Hiszpanii i Niemczech (badanie przeprowadzono jeszcze przed berlińskim zamachem) niezadowolonych z sytuacji z migrantami jest 45 proc. pytanych, w Polsce jedynie 35 proc., choć nasz kraj praktycznie nie przyjął uchodźców z Bliskiego Wschodu.

Jako lepszą niż do tej pory oceniają sytuację z imigrantami jedynie 16 proc. Niemców, 7 proc. Francuzów, Hiszpanów i Brytyjczyków, 6 proc. Polaków i 2 proc. Włochów.

W grupie niezadowolonych przeważają zwolennicy partii prawicowych i mający ponad 35 lat. Wyjątkiem w tej regule okazała się Polska, gdzie poglądy na tematy imigrantów są wspólne dla obywateli z różnymi poglądami – zarówno lewicowymi, jak i prawicowymi. W Niemczech z kolei o emigrantach myślą z niepokojem wszyscy niezależnie od kategorii wiekowej.

Badanie wykonała francuska firma IFop na zlecenie agencji Sputnik w dniach 22-26 października na grupie 7043 respondentów z różnych krajów.

Badanie dowodnie pokazuje, że problem uchodźców czy szerzej – imigrantów – przerósł europejskie społeczeństwa i ich rządy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. No coś takiego! Jak się okazuje nie tylko wstrętni Polacy, Węgrzy , Czesi i Słowacy mają niechętny stosunek do najeźdźców, ups, „uchodźców”?
    Mimo walenia przez rok jak młotkiem po głowie ( „damy radę, witamy, Jezus był uchodźcą, ubogacą nas, wszyscy to dzieci albo informatycy uciekający przed wojną – itp, itd”) przekazem z mainstreamowych mediów Europejczycy dochodzą wreszcie do właściwych wniosków.
    Ciekawe że po odstrzeleniu tunezyjskiego bandyty z Berlina już się nie pojawiły teksty o tym jakie to miał straaaaaszne dzieciństwo, ani o brutalności włoskiej policji która go po prostu zamordowała (a takie pojawiały się np. po likwidacji terrorystów we Francji)
    Pocieszające.
    Wesołych Świąt :DDDDDD

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…