W siedzibie Lambdy Warszawa nocą wybito szybę; biuro Kampanii Przeciw Homofobii zostało zaatakowane w biały dzień. Grupa agresywnych mężczyzn próbowała wtargnąć do środka, wyzywając i grożąc osobom przebywającym wewnątrz i kopiąc w drzwi.

Wybita szyba w biurze Lambdy Warszawa/facebook.com
Wybita szyba w biurze Lambdy Warszawa/facebook.com

– To kolejny incydent motywowany homofobią uderzający w naszą organizację w ciągu ostatniego miesiąca. Sprawcy obu tych ataków mówią całej społeczności osób LGBT, że nie mają prawa do godnego i spokojnego życia w tym kraju. Nie możemy się na to zgodzić, dlatego będziemy nagłaśniać każdy taki incydent, oczekując tym samym zdecydowanej interwencji ze strony władz – poinformował zarząd Lambdy. Poprzednim razem sprawcy, których tożsamości nie udało się ustalić, napisali na drzwiach „white power” i „zakaz pedałowania”, narysowali też krzyż celtycki, opluli je i spalili wiszący na nich plakat. Tym razem wybito szybę; wewnątrz biura przy ulicy Żurawiej odnaleziono kostkę brukową.

Do drugiej napaści doszło przy ul. Solcu w ciągu dnia. Trzech agresywnych młodych mężczyzn usiłowało dostać się do biura KPH. Pracownicy zamknęli się od środka, napastnicy kopali w drzwi, wyzywając znajdujące się wewnątrz osoby od „pedałów” i „cweli”. Sprawcy uciekli, zanim przyjechała wezwana policja. Nie wiadomo, czy za obydwa ataki odpowiedzialne są te same osoby, jednak, jak zauważa Mirosława Makuchowska, wiceprezeska Kampanii, wpisują się w obserwowany ostatnio wzrost przemocy ze strony radykalnej prawicy. – Przedstawiciele i przedstawicielki organizacji pozarządowych stają się coraz częściej celem ataków. W tym roku pogróżki zostały skierowane m.in. w stronę Dariusza Paczkowskiego z Fundacji Klamra i Joanny Grabarczyk, koordynatorki kampanii HejtStop Stowarzyszenia Projekt: Polska” – zauważa Makuchowska. KPH napisało w tej sprawie do Wojciecha Kaczmarczyka, pełnomocnika rządu ds. równego traktowania, który odpowiedział jednak, że walka z przestępczością motywowaną nienawiścią nie należy do jego obowiązków jako ministra.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Przecież mogli grzecznie wpuścić owe prawicowe  ścierwa do środka, spuścić im wpier.dol. było by po krzyku.

  1. Mocno wątpliwe, aby tak się stało, gdyż geje to są dobrzy w spuszczaniu ale nie wpierd.ol lecz w odb.yt. Grozi to jednak pobrudzeniem siusiaka gównem :-/

 2. Gejówka, LGBTQ i multi-kulti promowane są na stronie fundacji Open Society należącej do finansisty i „filantropa” G. Sorosa – tego samego, który stoi za futrowaniem Europy setkami tysięcy „uchodźców” (ze zgubnymi dla niej skutkami) oraz tego samego, który był również promotorem tzw. „transformacji ustrojowej” byłego obozu socjalistycznego, czego społeczno-ekonomiczne efekty obserwujemy do dzisiaj pod postacią biedy, bezrobocia i wymuszonej emigracji. Środowiska wspierające multi-kulti i pochód LGBTQ powinny w końcu zdać sobie sprawę, że ich postulaty sa w zaskakujący sposób zbieżne z globalistycznymi planami budowy NWO poprzez destrukcję państw narodowych i tworzących je tradycyjnych struktur społecznych bazujących przecież na HETEROSEKSUALNEJ RODZINIE. Postępacy i geje, co wam będzie po takim świecie, w którym zaczipowani jak bydło będziecie tyrać za przysłowiowa miske ryżu dla swoich nowych panów?

 3. Jeśli mogę doradzić to mniej pochodów promujących pedałowanie a będzie dobrze , oczywiście nie popieram agresji, ale obnoszenie się ze swoją seksualnością jest choreeee

  1. fuck you, dlaczego to ustępować prawicy ? tę walkę trzeba wygrać, a parady równości muszą osiągnąć swe cele

   fuck off, samo użycie słowa „pedałowanie” już sytuuje cię bo stronie prawicy, więc drogi gościu pamiętaj,

   obnoszą to się ze swoją seksualnością celebryci w tabloidach albo chłopaczki chwalące się zaliczeniem określonej liczby panienek

   homoseksualiści protestują kulturalnie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Sensacja wyborcza w Peru. Wiejski nauczyciel i związkowiec wygrywa z dużą przewagą I turę

Sytuacja przed wyborami w Peru powszechnie uchodziła za nieprzewidywalną, jednak w taki ob…