– Dwóch mężczyzn wyzywało nas, nasz kraj i religię. Pobili nas i zniszczyli telefon komórkowy. Na przystanku było około 40 osób, ale nikt nie zareagował – mówił w rozmowie z „Gazetą Wrocławską” Mohammed, jeden z zaatakowanych mężczyzn.

We Wrocławiu doszło do kolejnego pobicia na tle rasistowskim i islamofobicznym/youtube.com
We Wrocławiu doszło do kolejnego pobicia na tle rasistowskim i islamofobicznym/youtube.com

Do napaści doszło w biały dzień, o godz. 15, na przystanku autobusowym w centrum miasta – fakt, że nikt nie próbował pomóc ofiarom, jest dla nich szczególnie przykry. – Nie może być przyzwolenia na rasistowskie ataki – mówi Mohammed. Na szczęście policja przyjechała bardzo szybko – już 7 minut po wezwaniu – i funkcjonariuszom udało się ująć sprawców.

– Zatrzymano dwóch mężczyzn, 29-letniego mieszkańca Wrocławia i 22-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Obaj byli pod wpływem alkoholu – mówi Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji. – Mężczyźni już usłyszeli zarzuty znieważenia na tle narodowościowym, kierowania gróźb karalnych i naruszenia nietykalności cielesnej – dodaje. Jak wyjaśnił, sprawcy ataku nie trafili do aresztu, zastosowano wobec nich jedynie dozór policyjny.

Napaści takie jak ta stały się w Polsce codziennością – ich ofiarami padają zarówno osoby pochodzące z krajów arabskich, tacy jak dwaj Tunezyjczycy którzy żyją w Polsce od kilku lat, jak i wszyscy ludzie, którzy kolorem skóry, językiem czy kulturą odstają od modelu „wielkiej białej Polski”. Mowa nienawiści pod ich adresem często traktowana jest przez prokuratury jako „krytyka w granicach wolności słowa”, co tylko rozzuchwala kolejnych agresorów, by nie poprzestawać na słowach. A już niedługo przed „obrońcami europejskiej cywilizacji” otworzy się nowa droga – będą mogli wstąpić do oddziałów Wojskowej Obrony Terytorialnej.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. 10 lat ciężkich robót , to adekwatna kara za bandytyzm , ja osobiście znam Tunezyjczyka i jest to całkiem sympatyczna osoba choć z wadami jak każdy z nas

  2. Większość Polaków to prymitywne głupki i ta solidarna znieczulica w tłumie. Jeszcze Polska nie zginęła…

  3. Jeśli tacy są noworudzcy pat-ryj-oci, to z przyjemnością Nojrode oddam poprzednim właścicielom. Oni wiedzą jak zagospodarować brunatną hołotę.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Krok bliżej do otwartego konfliktu między Ukrainą a Rosją?

Armia Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) otrzymała pozwolenie na otwieranie ognia jako pie…