Niemiecki dziennik „Bild” powiadomił opinię publiczną o zatrzymaniu przez niemieckie władze „wysokiego rangą przedstawiciela terrorystycznego ugrupowania Państwo Islamskie”.

polizei

Według informacji przedstawionych przez „Bild” policja zatrzymała podejrzanego w miasteczku Mutterstadt, w Nadrenii-Palatynacie na południowym-zachodzie kraju. Dziennik powołuje się na rzecznika ministerstwa spraw wewnętrznych tego landu. Miał on potwierdzić kontakty zatrzymanego i jego funkcje w Państwie Islamskim. Niczego jednak więcej o nim nie wiadomo poza tym, że jest mężczyzną.

Do zatrzymania miało dojść – co ciekawe – „podczas rutynowej kontroli drogowej”. Wcześniej zaś – jak pisze w swojej notatce Polska Agencja Prasowa – „informację na jego temat uzyskano z więzienia w sąsiednim landzie Nadrenia Północna – Westfalia”. Na stronie internetowej dziennika – bild.de – przeczytać można, iż zdaniem dziennikarzy mężczyzna ten mógł stwarzać zagrożenie w związku z rozpoczynającymi się wkrótce konkursem futbolowym z udziałem drużyn tzw. Bundesligi.

– Mamy informacje, że coś zostało zaplanowane na początek sezonu – powiedział agencji AFP rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych Nadrenii-Palatynatu cytowany na stronach portalu Wirtualna Polska.

Policja wszczęła śledztwo.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Sondaże z ostatnich dni: PiS na górze, Lewica poza Sejmem?

Ostatnie dni to wysyp sondaży zamawianych przez różne portale i media. Są niewielkie różni…