Konwencja Prawa i Sprawiedliwości pokazała, jak jednoczy nadzieja zwycięstwa.

Największą sensacją zakończonej konwencji PiS było namaszczenie przez Jarosława Kaczyńskiego Beaty Szydło na premiera. Kolejną była deklaracja kandydatki, że nie da sobą sterować z tylnego siedzenia. Trzecią  ̶̶  niecharakterystyczny dla tej partii pokaz jedności.

Na konwencji wszyscy prezentowali optymizm. Jarosław Kaczyński był jak nigdy miły i sympatyczny. Pełen rewerencji do Andrzeja Dudy, komplementów dla szefowej jego kampanii Beaty Szydło. Od tego gładko przeszedł do rekomendacji tej ostatniej na premiera w przypadku zwycięstwa PiS w wyborach parlamentarnych. Beata Szydło jest wg. słów prezesa kobietą ciepłą, zdeterminowaną, silną i uczciwą. Niekoniecznie w tej kolejności.

Namaszczona gładko obiecała obniżenie wieku emerytalnego i podniesienie kwoty wolnej od podatku. Konkrety jednak nie padły.

Prezydent elekt Andrzej Duda też był na konwencji obecny. W swoim przemówieniu obiecał stworzenie silnego państwa. Nie wspomniał o swojej z kolei obietnicy dotyczącej wieku emerytalnego, od której się odciął zaraz po wygranych wyborach. Oboje za to wiedzieli, jak się zachować: dziękowali Jarosławowi Kaczyńskiemu za swoje sukcesy i zaufanie. Oboje też obiecali, że będą wsłuchiwać się w głos społeczeństwa. Nie podali czy całego, czy tylko jednej jego części.

Sala emanowała wiarą w zwycięstwo.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. @olala
    Akurat Kopaczowa nie jest jeszcze taka zła (w porównaniu z innym z tej strony). Powiedziałbym nawet, że jest najlepszym premierem ze wszystkich ekip ciągu UD-UW-PO.

    A odnośnie tego wsłuchiwania się w głosy: mam nadzieję, że tej części, która na niego głosowała.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Na stokach Cytadeli uczczono pamięć pomordowanych działaczy

138 lat temu w Warszawie doszło do egzekucji 4 działaczy Socjalnorewolucyjnej Partii Prole…