Chodzi o słynny plan użycia ładunków wybuchowych przeciwko zwolennikom otwartego społeczeństwa i wzajemnej tolerancji, którzy brali udział w lubelskim Marszu Równości. Widać wyraźnie, że ekstremistyczna prawicowa szajba staje się coraz bardziej niebezpieczna.

Śledczy nie mają wątpliwości. Ewentualna detonacja materiałów i urządzeń wybuchowych, która została przewidziana w planie małżeństwa obłąkanego nienawiścią do gejów, lesbijek i „lewactwa” – 20-letniej Karoliny S. i jej 26-letniego męża Arkadiusza S. – mogła doprowadzić do ofiar śmiertelnych. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód.

Młode prawicowe małżeństwo z Lublina odpowie przed sądem za przygotowanie, a następnie przyniesienie ładunków wybuchowych na tegoroczny Marsz Równości. Para uczestniczyła w demonstracji, która miała zablokować tęczową manifestację. Prawicowcy rzucali różnymi przedmiotami w stronę uczestników pochodu i policjantów. Będą odpowiadać m.in. za udział w nielegalnym zgromadzeniu. Jednak najpoważniejszy zarzut dotyczy przygotowania w domu ładunków wybuchowych. Chodzi o art. 171 kodeksu karnego, który mówi o nielegalnym wytwarzaniu i posiadaniu urządzeń wybuchowych, które mogą sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób.

Według prokuratury, małżeństwo przyniosło ze sobą na manifestację duże pojemniki z gazem, do którego przytwierdzone zostały petardy. Ich wybuch miał doprowadzić do detonacji całego ładunku. Zdaniem biegłych zatrudnionych do zbadania sprawy te prowizoryczne bomby były niezwykle niebezpieczne dla uczestników marszu. Ewentualny wybuch w tłumie mógł doprowadzić do bardzo wielu ofiar śmiertelnych.

Arkadiusz S. przyznał się do winy. Jego małżonka zaprzecza wszystkim zarzutom. Oskarżonym grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, Marsz Równości w Lublinie zorganizowano we wrześniu br. Podczas manifestacji policjanci zatrzymali 38 osób, które uczestniczyły w kontrmarszu. Wśród nich było czworo nieletnich, których zwolniono do domów. Pozostali trafili do policyjnego aresztu, a stamtąd do prokuratury. Wszystkim postawiono zarzuty. Dotyczą one przede wszystkim udziału w nielegalnym zbiegowisku oraz nawoływania do popełniania przestępstw. Wśród zatrzymanych był 35-latek, który tuż przed marszem zaatakował fotoreporterkę OKO Press. Rzucił w nią puszką z napojem i zranił w czoło. Po analizie nagrać z manifestacji, mundurowi zatrzymywali kolejne osoby. Zatrzymano także inkryminowane, terrorystycznie usposobione małżeństwo.

Podczas ubiegłorocznego Marszu Równości w Lublinie również doszło do starć z jego przeciwnikami. Ponad 20 uczestników zamieszek postawiono później przed sądem.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Coś pan panie Bojan taki skromny i obarczasz nazwą „terroryzm” tylko prawaków, wy lewaki także macie wspaniałe korzenie żeby wspomnieć tylko Frakcję Czerwonej Armii z Niemiec, Czerwone Brygady we Włoszech, Akcję Bezpośrednią we Francji, Grupę oporu Antyfaszystowskiego 1 Pażdziernika w Hiszpanii, Ruch 2 Czerwca znowuż z Niemiec, Organizację Rewolucyjną 17 Listopada z Grecji, Walczące Komórki Komunistyczne w Belgii, Ludowe Siły 25 Kwietnia z Portugalii, Ruch Rewolucyjny Tupaca Amaru z Peru, Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii, Świetlisty Szlak znowuż z Peru, Front Wyzwolenia Quebecu z Kanady, Japońska Armia Czerwona z Japonii, Partia Pracujących Kurdystanu itd…………….
  Oj dwudziestowieczny prawacki terroryzm nie jest godzien w ilości trupów czy ilości zamachów w żaden sposób równać się z tym lewackim, NASI GÓRĄ panie Bojan!!!!!!!!!

  1. Wymieniłem Tolku tylko połowę LEWICOWYCH ugrupowań TERRORYSTYCZNYCH, nie ja im „przypinam” lewicowość lecz one same sytuowały się po lewej stronie.
   Pozdrawiam Tolku.

  2. Bierzcie i czerpcie z tego wszyscy.Dzięki wikipedioziomciu. Zapewne młodzież z wyspy Utoya sama się prosiła o to co ją spotkało.Socjaldemokraci-zgroza.Kara.Bang.Bang!!!

  3. Kolego Zimiok, Kolega Szanowny zdaje się nie zauważasz, że we Wolsce jest to jak na razie jedyny taki przypadek. A jeśli starczy Szanownemu Kolegowi sił i środków, to pogmeraj Kolega w historii powojennej Wolski i znajdź podobne przypadki. I niech Kolega nie myśli nad nimi, bo myślenie Szanownem,u Kolegowi wyraźnie szkodzi na zimioczany rozumek.

  4. Widezę, że antagoniści Ziomka sięgnęli po potęgę ,,lewicowych” argumentów.
   A może należało po te merytoryczne się schylić?
   Czy wysiłku potrzeba zbyt wiele?
   I tak:
   @Tolek – jak zwykle gdy jest w formie – argumenty ad personam;
   @ No – (jakaś ciekawa postać – argumenty odwołujące się do stanów emocjonalnych z wyspą Utoya w tle. bez zastanowienia czy aby nie zaniedbano ochrony (bo sygnały o możliwości takich zabaw z bronią pojawiały się również w Skandynawii).
   @Nikt – nasza tuba lewiznowa – zawsze w zgodzie z linią partii – a tu problem jest prosty i Ziomekp1 zwrócił na to uwagę w przewrotny sposób przywołując różne partyzantki lewicowe istniejące w latach 50-99 ub wieku. Można było napisać zwyczajnie Bojan ruska mgło jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale byłoby to na poziomie naszego Tolusia. Bo nasz Bojan jak zwykle pojechał po emocjach budując poczucie zagrożenia prawicowym fanatyzmem na podstawie jednego przypadku.
   I spotkały się dwie skrajności. Dziennikarska i w komentarzu.
   Dlaczego jednak komentatorzy lewicowi cierpią na niedostatek argumentów – trudno mi pojąć.

  5. Kolego Skąpsionie (Szanowny), nożyce… – chodzi jak zwykle o zasadę. Starożyły Historyk pewien (piewca chwały Rzeczypospolitej) pisywał: nie ten winien, kto wykonał, a ten, kto dal przykład, pokazał, że tak można. I to chyba wyczerpuje temat? A dywagacje Kolegi Zimioka na temat różnych skrajnych (nie bójmy się tego slow: lewackich) bojówek skończyły się, gdy doszło do konieczności pomieszczenia w tym składzie Towarzysza Ziuka. Przypadek?

  6. Jednym z największych organizacji terrorystycznych w historii był kościół.Przymusowe nawracanie na chrześcijaństwo,stosy,polowania na czarownice,inkwizycja itd Do tego dorzućmy systemową ochronę pedofilów.Poza tym cały szereg prawicowych morderców takich jak Pinochet czy Franco.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rajd ku czci zapomnianych partyzantów

W okolicach Radomska odbył się Rajd Rowerowy Śladami Walk Gwardii Ludowej i Armii Ludowej …