Hiszpania: rząd wywłaszcza właścicieli, którzy mają powyżej 10 nieruchomości, i zakwateruje w nich najbardziej potrzebujących. Celem jest walka ze spekulacjami na rynku nieruchomości i nowa polityka socjalna.

Wywłaszczenie ma być na razie na okres 7 lat. Rezolucja podpisana już przez ministra mieszkalnictwa i mobilności Josepa Mari, ma na celu usunięcie nieruchomości z rynku spekulacyjnego.

W mieszkaniach zostaną zakwaterowane osoby najuboższe, a czynsze mają być dostosowane do finansowych możliwości wynajmujących. Ma to być maksymalnie 30 procent dochodów nowych lokatorów.

„Wywłaszczeniem” mają być objęte osoby fizyczne i firmy, które posiadają lokale z których nie korzystają przez okres co najmniej dwóch lat, oraz mają na własność powyżej 10 nieruchomości.

Rezolucją ma być objętych 56 właścicieli na Balearach. 27 nieruchomości znajduje się na Majorce, 23 na Minorce, 6 na Ibizie. Rząd Hiszpanii będzie wypłacał właścicielom wielomilionowe rekompensaty, które będą wynosić ok 40 procent wartości rynkowej nieruchomości.

Właściciele nieruchomości na pewno skorzystają z drogi odwoławczej, która przysługuje im przez okres 20 dni od wprowadzenia rezolucji –  podał portal Donald.pl.

 

 

 

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Pitu, pitu, ku_wa, zwykłe gówniane/socjaldemokratyczne rzeźbienie w gównie/kapitalizmie.

    Wywłaszczyć/Uspołecznić wszystkie niezamieszkałe przez ZŁOdziei/kapitalistów nieruchomości! Mieszkanie Prawem, a nie zwyrodniałym zyskiem wyzyskiwaczy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Europosłowie odpowiadają na kłamstwa Straży Granicznej

Straż Graniczna podała na portalu społecznościowym oraz podczas konferencji prasowej niepr…