Arya Rajendran, radna z ramienia Komunistycznej Partii Indii (Marksistowskiej), została wybrana burmistrzem miasta Thiruvananthapuram – stolicy rządzonej przez komunistów Kerali. Czyni ją to najmłodszą burmistrz w dotychczasowej historii Indii.

21-letnia Arya studiuje matematykę na lokalnym All Saints College. Od piątej klasy szkoły podstawowej jest aktywną działaczką Baalasangham (młodzieżówki KPI (M)), a od liceum – także samej partii. Angażuje się również w działalność studencką – jako przewodnicząca komunistycznej młodzieżówki w Kerali jest członkinią komitetu stanowego Indyjskiej Federacji Studentów. Teraz, jako kandydatka Lewicowego Frontu Demokratycznego (którego największą siłą jest Komunistyczna Partia Indii), została wybrana na burmistrza Thiruvananthapuram. To liczące prawie milion mieszkańców miasto, znane również jako Trivandrum, jest stolicą stanu Kerala.

Arya, pytana o działania, jakie zamierza podjąć jako burmistrz, wymienia m. in.: walkę z poważnym w Thiruvananthapuram problemem odpadów. ,,Nasze miasto jest piękne. Aby tak pozostało, musi ono być wolne od zalegających śmieci. Oprócz sprawnego systemu zarządzania odpadami potrzebna jest również zmiana świadomości wśród ludzi, aby nie wyrzucali oni śmieci na ulice” – mówi Arya. Młoda burmistrz często podkreśla, iż wzorem i inspiracją dla niej jest keralska minister zdrowia K. K. Shailaja „z racji niesamowitego poświęcenia i pracy, którą wykonała w walce z koronawirusem”. Wybór ten nie dziwi – to w dużej mierze jej zasługa, że Kerala jest dzisiaj na całym świecie wskazywana jako przykład odpowiedzialnej i skutecznej walki z pandemią Covid-19.

Lewicowy Front Demokratyczny w niedawnych wyborach lokalnych w Kerali odniósł zdecydowane zwycięstwo na wszystkich szczeblach. Koalicji zdobyła większość w ponad połowie wszystkich rad wiejskich, dwóch trzecich rad powiatowych i pięciu z sześciu samorządów miejskich.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Na stokach Cytadeli uczczono pamięć pomordowanych działaczy

138 lat temu w Warszawie doszło do egzekucji 4 działaczy Socjalnorewolucyjnej Partii Prole…