Lukasz Kaminski KPRP

Były prezydent po raz kolejny dał popis kompletnego braku kontaktu z rzeczywistością.

Tym razem chodzi o dzieła sztuki malarskiej, które były na wyposażeniu Pałacu Prezydenckiego. Za czasów jego prezydentury, już w 2014 roku urzędnicy ujawnili ważne braki. Chodzi o dwa obrazy – „Gęsiarki” Romana Kochanowskiego oraz „Bydło na pastwisku” pędzla nieznanego autora. To najcenniejsze z artefaktów, które zaginęły, ale nie jedyne. Jak podają dziennikarze dziennika „Fakt” brakuje też figurki rycerza na marmurowej podstawie oraz sprzętu elektronicznego, a mianowicie mini-wieży Yamaha wstawionej do Pałacu w 2009 roku.

Z doniesień medialnych wynika, iż ówczesny szef Kancelarii Prezydenta – Jacek Michałowski uzyskał wiedzę w sprawie tajemniczych zaginięć tych przedmiotów, ale sam Komorowski nie został powiadomiony, gdyż liczyli na to, iż wcześniej, czy później wszystkie te rzeczy zostaną znalezione.

Dziennikarze poprosili o komentarz również samego Bronisława Komorowskiego, który nie przepuszcza ostatnio żadnej okazji, by niezawodnie błysnąć elitarną niezdarnością, brakiem wyczucia i zrozumienia rzeczywistości.

– Jakieś tam obrazki, tak, zniknęły, no, trzeba je znaleźć – powiedział PBK w rozmowie z dziennikarzem radia RMF. Stwierdził także, że samo sprawdzanie stanu posiadania rzeczy należących do państwa, a nie osoby prywatnej, jest „nie na miejscu”.

Przypomnijmy, że całkiem niedawno były prezydent tłumaczyć się musiał z wynajętego przez Kancelarię Prezydenta mieszkania w centrum Warszawy za, bagatela, 2,5 tys. zł. Gdy dziennikarze „Faktu” ustalili, iż jest to nie więcej niż połowa realnej wartości rynkowej takiej nieruchomości w tej lokalizacji, PBK powiedział, że wspomniane 2,5 tys. to duża kwota oraz że „dotrwa w tym mieszkaniu” do momentu zakupu nowego.

Trochę szkoda, że Komorowski nie zechciał rok temu zainwestować takiej sumy np. w odnalezienie zaginionych artefaktów z Pałacu Prezydenckiego, ale, z drugiej strony, bliższa koszula ciału.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Artykuł z cyklu „Jak mały głupi Jaś postrzega rzeczywistość”. Tylko dureń może myśleć, że prezydent zajmuje się inwentaryzowaniem mebli, obrazów itp. itd. w budynkach swojej kancelarii.

  2. Kto komu wynajął mieszkanie?
    Komorowski to nie jest mój bohater ale Prezydent naprawdę nie powinien się tym zajmować!
    To co mozna mu zarzucać to to, że nie dobrał dobrze ludzi do Kancelarii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Agrounia rozczarowana opozycją, a szczególnie lewicą

Michał Kołodziejczak przez wielu był postrzegany jako czarny koń polskiej opozycji. Co dzi…